Reklama

Łuków chce zbudować żłobek. Koszt? 1,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Łuków chce zbudować żłobek. Koszt? 1,5 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem za rok rodzice będą mogli posłać dzieci do miejskiego żłobka.

Jak zapowiada Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa magistrat jest właśnie w trakcie pisania wniosku do rządowego programu "Maluch Plus". Ma on zostać złożony do 13 listopada. Miasto liczy na blisko 2 mln zł dotacji na budowę i wyposażenie żłobka. Placówka miałaby powstać przy Przedszkolu nr 2 na ul. Piłsudskiego. Jak mówi Krasuski z inicjatywą rozbudowy wyszła nowa dyrektor Agata Zabielska, która zastąpiła Ewę Siedlecką. 

Zdaniem Pawła Krasuskiego przy przedszkolu jest miejsce na rozbudowę. Po drugie niedawno w placówce za ok. 180 tys. zł zmodernizowana została kuchnia.   Miasto planuje postawienie parterowego budynku o powierzchni ok. 230 m2. Miałby on powstać w technologi modułowej. - Będzie składany jak z klocków lego - tłumaczy Krasuski. W środku przewidziane są dwie sale, sanitariaty, szatnia i korytarz.  

Całość może powstać w trzy miesiące. W żłobku miałoby się znaleźć miejsce dla 48 maluchów. Budowa może kosztować ok. 1,5 mln zł. To dane szacunkowe. Agata Zabielska będzie pełniła obowiązki dyrektora do 31 lipca 2020 roku. Jak zapowiada burmistrz Piotr Płudowski konkurs na to stanowisko zostanie ogłoszony wiosną przyszłego roku. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE