Reklama

Reklama

Lublin: IPN będzie miał nowego dyrektora. To radny miejski i pracownik KUL

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Florczak/IPN Lublin

Lublin: IPN będzie miał nowego dyrektora. To radny miejski i pracownik KUL - Zdjęcie główne

Od lewej: prezes IPN - Karol Nawrocki i Robert Derewenda | foto Dawid Florczak/IPN Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie będzie miał nowego dyrektora. Zostanie nim Robert Derewenda - pracownik naukowy KUL i radny miejski. Zajmie miejsce Mateusza Koteckiego.

Reklama

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki przestawił nowego dyrektora Oddziału IPN w Lublinie. Został nim Robert Derewenda, który stanowisko obejmie 10 stycznia 2022 roku. Teraz instytucją kieruje Mateusz Kotecki.

Derewenda jest asystentem w Katedrze Źródłoznawstwa, Archiwistyki i Dydaktyki Historii w Instytucie Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Prowadzi zajęcia z archiwistyki. W latach 2004-2012 był dyrektorem Archiwum Głównego Ruchu Światło-Życie, które jest działem Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego. Od roku 2012 r. jest szefem Instytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego. Na KUL prowadzi również zajęcia z dydaktyki historii.

- Zajmuje się kwestiami związanymi z dydaktyką historii we współczesnej szkole. Jest ekspertem w Ministerstwie Edukacji i Nauki, uczestniczy w pracach zespołów opracowujących podstawy programowe z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. W latach 2008–2021 był nauczycielem historii i WOS w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Lublinie. W latach 2017–2019 był nauczycielem historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie - informuje IPN.

Oprócz tego, jest radnym Rady Miasta Lublin, gdzie należy do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Ma dwójkę dzieci i jest zawodnikiem amatorskich drużyn piłkarskich. Ma 43 lata.

 

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy