Reklama

Longin Kajka startuje do Sejmu

Opublikowano:
Autor:

Longin Kajka startuje do Sejmu   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Longin Kajka (53 l.), były starosta łukowski, a obecnie instruktor w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach, wystartuje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Kajka znalazł się na 12 miejscu listy KO, która na tegoroczne wybory parlamentarne została zarejestrowana w Państwowej Komisji Wyborczej  jako Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni. Przy nazwisku Longina Kajki widnieje litera .n – jest zatem kandydatem wystawionym przez Nowoczesną.

Longin Kajka mieszka w gminie Stoczek Łukowski, gdzie był także dyrektorem Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach. Był starostą powiatu łukowskiego w latach 2008 – 2010. Przez wiele lat pełnił funkcję radnego Powiatu Łukowskiego i prezesa Lokalnej Grupy Działania „Razem”.
  

Jego polityczną karierę przerwało oskarżenie o  przyjęcie łapówki i  wykorzystywanie służbowego samochodu do celów prywatnych w czasie, kiedy zajmował stanowisko starosty łukowskiego. W 2015 r. po kilkuletnim procesie i apelacjach sąd skazał go na 1 rok i 2 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i samorządzie przez 4 lata oraz 2 tys. zł grzywny.   W związku z wyrokiem sądu Longin Kajka przestał być dyrektorem Zespołu Oświatowego w Starych Kobiałkach, zrezygnował też z funkcji prezesa LGD. Został zatrudniony jako instruktor w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach.

 Teraz wraca do polityki. Liderem listy KO z okręgu nr 6, w którym startuje Kajka, jest Joanna Mucha. Okręg wyborczy nr 6 do Sejmu  obejmuje miasto Lublin oraz obszar powiatów janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego i świdnickiego.

W okręgu nr 6 z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu startują także inni reprezentanci powiatu łukowskie go. Są to obecni posłowie: Sławomir Skwarek z Adamowa i Krzysztof Głuchowski z Aleksandrowa w gminie Łuków.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE