Reklama

ŁOK: Najbliższe wydarzenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

ŁOK: Najbliższe wydarzenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konkursy recytatorskie, przeglądy teatralne i koncert grupy, która występowała na największych scenach w kraju. Co w najbliższym czasie będzie się działo w Łukowskim Ośrodku Kultury?

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza także do udziału w eliminacjach powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a także do 13. Ogólnopolskiego Konkursu „Przebudzeni do życia”. W rywalizacji w tym drugim konkursie mogą wziąć udział uczniowie III klas gimnazjum oraz VII i VIII klas szkół podstawowych.Zgłoszenia w obydwu przypadkach przyjmowane są do 26 marca, natomiast samo przesłuchania zaplanowano na 2 kwietnia. Początek o godzinie 10:30. Dodatkowych informacji na temat przedsięwzięcia udziela instruktor ŁOK Sławomir Żyłka (tel. 608 887 121). Informacje znaleźć można też na stronie internetowej domu kultury.

Natomiast 8 kwietnia w galerii PROwizorium odbędą się przesłuchania w ramach XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Żydowskiej „W blasku szabasowych świec". Konkurs, adresowany dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie. Zgłoszeń należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 28 marca.


Dom kultury w Łukowie zachęca też do wzięcia udziału w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Eliminacje dla powiatu łukowskiego odbędą się w sali widowiskowej ŁOK we wtorek 30 kwietnia o godzinie 10:30. W przeglądach powiatowych mogą brać udział amatorskie teatry: żywego słowa, lalkowe, plastyczne, tańca, monodramy, kabarety.

Wykonawcy nie mogą przekroczyć 18 roku życia, a czas trwania spektaklu nie powinien być dłuższy niż 30 minut. Zgłoszenia należy dokonać do 20 kwietnia 2019 roku (termin nieprzekraczalny).


Ostatnim wydarzeniem, adresowanym tym razem do szerszego odbiorcy jest koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour”. Wydarzenie zaplanowano w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej ŁOK w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie.

„Klezmafour” to zespół wokalno-instrumentalny wykonujący muzykę klezmerską i bałkańską, pochodzący z Lublina, Białegostoku i z Warszawy. Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010 roku, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. „Klezmafour” zagrał koncerty na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open`er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański czy Wschód Kultury. Nie obce mu są również sceny zagranicznych festiwali (Niemcy, Anglia, Turcja, Ukraina, Bułgaria, Luksemburg, Hiszpania, Czechy), gdzie zawsze wywoływał entuzjastyczne reakcje publiczności.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu dostępne są w kasie Kina Łuków oraz w Internecie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE