Reklama

List strajkujących do radnych. Będzie nadzwyczajna sesja?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

List strajkujących do radnych. Będzie nadzwyczajna sesja? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości \"Jesteście nam winni pomóc rozwiązać narastający problem\". Takie słowa znalazły się w liście otwartym do radnych powiatowych, napisanym przez protestujących pracowników Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach.

Trwa pogotowie strajkowe w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Do znanych już postulatów dołącza kolejny - prośba o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu. Do naszej redakcji trafiła kopia pisma autorstwa zakładowego związku zawodowego WZZ Sierpień ’80.

Przypomnijmy. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach skarżą się na zbyt niskie wynagrodzenie otrzymywane za pracę w ciężkich warunkach. Według Adama Zaniewicza, Przewodniczącego Zarządu WZZ Sierpień ’80 organ prowadzący DPS w Ryżkach, czyli Starostwo Powiatowe nie wywiązuje się należycie z prowadzenia domu opieki, faworyzując przy tym DPS przy ul. Broniewskiego w Łukowie oraz DPS w Woli Gułowskiej. Placówka w ostatnich dniach listopada została oflagowana, teraz pojawił się postulat zorganizowania nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w sprawie sytuacji w DPS-ie. Wcześniej w domu opieki przeprowadzono referendum, w którym większość zatrudnionych opowiedziała się za strajkiem.

4 grudnia za pośrednictwem mediów zostało przekazane natomiast pismo, w którym pracownicy DPS-u proszą radnych powiatowych o pomoc w ich sprawie. Protestujący informują jednocześnie, że postulaty związane z wynagrodzeniem były już przedstawiane na forum rady, ale w sposób niekompletny. Odwołują się przy tym do sumienia radnych powiatowych.

- Zarząd WZZ Sierpień ’80 działający w DPS w Ryżkach apeluje do Waszego sumienia o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Powiatu – czytamy w liście. – Myślimy, że jest to ten moment kiedy Panowie Radni powinniście poznać również nasze stanowisko i wysłuchać naocznie obu stron – dodają członkowie Sierpnia ’80.

Zobacz też: Postulaty protestujących pracowników DPS w Ryżkach.

Zobacz też: DPS w Ryżkach oflagowany

Pełną treść pisma prezentujemy poniżej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE