Reklama

Lewa rozlewnia alkoholu w Łukowie. Zatrzymania w ramach ogólnopolskiej akcji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CBŚP

Lewa rozlewnia alkoholu w Łukowie. Zatrzymania w ramach ogólnopolskiej akcji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nielegalną linię do rozlewu alkoholu w Łukowie zlikwidowali policjanci CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Zatrzymania dokonano w ramach ogólnopolskiej akcji wymierzonej przeciwko przestępcom.

Łukowskie zatrzymanie to jeden z wątków szeroko zakrojonej sprawy prowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP i Straży Granicznej. W ostatnim czasie policjanci CBŚP z Chełma współpracując z pogranicznikami z Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 osób w trzech województwach: mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Funkcjonariusze jednocześnie weszli na posesje w kilku miejscowościach: Terespolu, Markach, Jartyporach i właśnie w Łukowie. Ostatnia z osób została zatrzymana w Grajewie.

Mundurowi rozbili oni samym zorganizowaną grupę przestępczą, trudniącą się nie tylko wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu, ale również papierosów. Na chwilę obecną 6 osób usłyszało w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Jedna osoba odpowiadać będzie za kierowanie tą grupą. Liderowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W Łukowie funkcjonariusze przy udziale celników z Białej Podlaskiej zlikwidowali linię do rozlewu nielegalnego alkoholu. Rozlewany 92-procentowy skażony spirytus trafiał do sprzedaży na lokalnych bazarach. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tym pomieszczeniu 365 litrów spirytusu w plastikowych opakowaniach, puste butelki i nakrętki oraz uchwyty do butelek. W Terespolu u zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy, na który nie miał zezwolenia. Ponadto w innych miejscach policjanci zabezpieczyli puste opakowania papierosów.

W sumie na terenie województw funkcjonariusze zatrzymali: Krzysztofa I. (49 l.), Wojciecha L. (42 l.),  Łukasza T. (32 l.), Gerarda P. (42 l.) i Barbarę W. (45 l.) i Janusza B. (52 l.). Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano poręczenia majątkowe, teraz będą podpisywali policyjny dozór.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE