Reklama

Leszek Żebrowski przyjedzie do Łukowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Leszek Żebrowski przyjedzie do Łukowa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konferencja już 6 września

W niedzielę 6 września, o godzinie 11.00, w budynku poklasztornym parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie odbędzie się konferencja trzech wyjątkowych gości: ks. Stanisława Małkowskiego, przyjaciela bł. Jerzego Popiełuszki, Leszka Szymowskiego, dziennikarza śledczego oraz Leszka Żebrowskiego, pisarza książek o Żołnierzach Niezłomnych. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań prelegentom oraz kupienia ich książek. Wstęp wolny.

Zaprasza Klub Konfederacji Łuków.  

 

Leszek Żebrowski. Kim jest?

 

Od połowy lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia w czasie II wojny światowej i po 1945 (korzystał wówczas z dokumentów pozyskanych w bibliotece Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR)[4]. Specjalizuje się w dziejach polskich narodowych organizacji konspiracyjnych (Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowej Organizacji Wojskowej) i narodowego odłamu żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego (w tym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego). Zajmował się także dziejami komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942–1945 oraz stalinowskiej bezpieki. Został uznany pionierem badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce. 

 

Publikuje artykuły o charakterze historycznym w „Naszym Dzienniku”, „Naszej Polsce”, portalu internetowym pch24.pl oraz w prasie polonijnej. W latach 90. pisał również dla dziennika „Nowy Świat” i „Gazety Polskiej”. W okresie późniejszym jego artykuły ukazywały się także m.in. w „Nowym Państwie”, „Historii Do Rzeczy”, „Innych Obliczach Historii” czy „Gazecie Polskiej Codziennie”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE