Reklama

Lepszy dostęp do diagnostyki i świadczeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Lepszy dostęp do diagnostyki i świadczeń - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w sali konferencyjnej w łukowskim urzędzie odbyła się konferencja dotycząca programu koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży i dzieckiem. Na spotkanie zaprosił lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży i dzieckiem to temat konferencji, która odbyła się wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łukowie. Przybyli na nią przedstawiciele Ministerstwa, ale także dyrektorzy szpitali w Polsce. Temat poruszany był w kontekście wchodzącej w życie w 2017 roku ustawy „Za życiem”.  

Łukowski szpital jest jedną z trzech placówek na terenie województwa lubelskiego, gdzie realizowany jest program koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży i dzieckiem. Obok naszej jednostki zdrowia KOC wprowadził także szpital w Chełmie i Zamościu. Wczorajsza konferencja odbyła się właśnie w naszym mieście, ponieważ to u nas program został najsprawniej wprowadzony.  

Zaproszeni goście dyskutowali o potrzebie szybkiego reagowania na dostrzeżone w czasie ciąży nieprawidłowości w rozwoju dziecka, by móc je zminimalizować. O tym jak ważne jest szybkie reagowanie na zagrożenie dla życia dziecka mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Podczas konferencji padły propozycje, by program został przeniesiony także na inne pola, m.in. na koordynowaną opiekę nad dzieckiem w kolejnych etapach życia.  

Pomysł ten został omówiony w kontekście wchodzącej w życie od 2017 roku ustawy „Za życiem”. Zgodnie z założeniami matka z dzieckiem ma mieć ułatwiony dostęp do diagnostyki, koniecznych świadczeń i rehabilitacji. Narodzone dziecko ma być objęte kompleksową opieką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE