Reklama

Lendzion w "Trójce" oraz Kmieć i Kołodyński w "Piątce"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Lendzion w "Trójce" oraz Kmieć i Kołodyński w "Piątce" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy nazwiska osób, które będą ubiegać się o stanowiska dyrektorów szkół podstawowych nr 3 i 5 w Łukowie. O godzinie 15:30 w środę 24 kwietnia minął termin na składanie dokumentów z kandydaturami osób chętnych do objęcia wyżej wymienionych funkcji.

Jak informuje Marek Król, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Łukowie, w wyznaczonym terminie do urzędu wpłynęły w sumie 3 oferty. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Piłsudskiego w Łukowie chęć objęcia stanowiska dyrektora zadeklarował Zenon Lendzion, nauczyciel uczący w tej placówce. Wcześniej było już wiadome, że z pracy na emeryturę odchodzi obecnie kierujący „Trójką” dyrektor Sławomir Różalski.

- To że do konkursu w Szkole Podstawowej nr 3 zgłosiła się tylko jedna osoba, nie oznacza to, że zostanie ona automatycznie wybrana na stanowisko dyrektora. Ostateczną decyzję podejmie burmistrz, zaś komisja będzie po pierwsze oceniać dokumenty złożone przez kandydata, a następnie zapozna się z koncepcją zarządzania szkołą na kolejne pięć lat. Może się więc zdarzyć, że kandydat nie zdobędzie wymaganej liczby głosów i nie zyska akceptacji komisji - mówi Marek Król.

Inaczej natomiast sytuacja wygląda w Szkole Podstawowej nr 5 im. gen. W. Sikorskiego. W tym przypadku dokumenty złożyli dotychczasowa dyrektor Iwona Kmieć oraz nauczyciel tejże szkoły, były dyrektor Jerzy Kołodyński. Dwójka ta w przeszłości ubiegała się o stanowisko dyrektora miejskiej „Piątki” lecz ostatecznie na tym stanowisku zatrudniona została obecna dyrektor.

Poproszony o komentarz burmistrz Piotr Płudowski mówi, że w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiły się już zarządzenia powołaniu komisji konkursowych w celu przeprowadzenia powyższych konkursów. Te natomiast mają się odbyć 10 maja. W przypadku SP nr 3 o tym, czy Zenon Lendzion zasługuje na zaufanie zadecydują: Paweł Krasuski, Mariusz Chudek, Arkadiusz Pogonowski (przedstawiciele Burmistrza Miasta), Danuta Steć, Renata Kwiatek, Jan Rećko (przedstawiciele Kuratora Oświaty w Lublinie), Andrzej Czerniewicz, Tomasz Flejmer (przedstawiciele Rady Pedagogicznej) Anna Nowicka, Tomasz Kruczyński (przedstawiciele Rady Rodziców), Marlena Celińska (przedstawiciel ZNP) oraz Zbigniew Wiącek (przedstawiciel NSZZ „Solidarność”).

W przypadku konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 kandydaci na dyrektorów będą prezentować swoje osoby przed komisją w składzie: Paweł Krasuski, Mariusz Chudek, Arkadiusz Pogonowski (przedstawiciele Burmistrza Miasta), Danuta Steć, Renata Kwiatek, Jan Rećko (przedstawiciele Kuratora Oświaty w Lublinie), Urszula Kleszcz, Aldona Nowicka (przedstawiciele Rady Pedagogicznej), Iwona Zalewska, Agata Ogrodnik (przedstawiciel Rady Rodziców), Zofia Pielaszek (przedstawiciel ZNP), a także Artur Głębicki (przedstawiciel NSZZ „Solidarność”).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE