Reklama

Ławki znów popłynęły miodem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Ławki znów popłynęły miodem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odznaki Polskiego Związku Pszczelarstwa zostały wręczone, a miłośnicy pszczelarstwa mogli wymienić się doświadczeniami. Za nami kolejne Święto Miodów Ziemi Łukowskiej.

Wczorajsze Święto Miodów zaczęło się tradycyjnie - od mszy świętej w kościele parafialnym w Gręzówce. Po modlitwie w intencji pszczelarzy, złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Lewickiego. Uroczystości uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Sejmu i Senatu, a także samorządu lokalnego. Nie zabrakło wiceprezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego prof. Zbigniewa Kołtowskiego, prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach Jerzego Buńko.  

To oni, wraz z prezesem Koła Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie Grzegorzem Świerczewskim oraz parlamentarzystami wręczyli odznaki przyznane przez Polski Związek Pszczelarstwa. Brązową odznakę zasłużonego dla pszczelarstwa otrzymali: Tadeusz Kulikowski, Bogdan Osiak, Michał Świeczak, Karol Walo i Krzysztof Woroszyło. Srebrną odznaką uhonorowany został Stanisław Kot i Tomasz Parafian. Natomiast złotą odznakę odebrał Janusz Kozioł i Marian Madejewski.  

Na scenie wystąpiły zespoły lokalne: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca działający przy Zespole Szkół w Gręzówce, Jagódki ze Żdżar, Kumpele z Gręzówki, Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy - Łuków” oraz Zalesianki.  

Dorośli mogli skosztować różnego rodzaju miodów oferowanych przez pszczelarzy z Ziemi Łukowskiej, a najmłodsi wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez współorganizatorów wydarzenia.  

Święto Miodów obchodzone jest w naszym powiecie od 2009 roku. Kolejne spotkanie miłośników pszczelarstwa już za rok. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE