Reklama

LATO Z FOLKLOREM w Zalesiu

Opublikowano:
Autor:

 LATO Z FOLKLOREM  w Zalesiu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnią skąpaną w słońcu niedzielę czerwca, na placu rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Zalesiu zorganizowany został festyn Lato z folklorem 2019.

Do udziału w zabawie z folklorem i pieśnią ludową zaproszone były gminne zespoły śpiewacze „ Niezapominajki” z Dminina , „Kumpele” z Gręzówki , „Jagódki” ze Żdżar” , „Zalesianki z Zalesia” oraz gościnnie Zespół Wokalny Koła Regionalnego z Białej – Radzyń Podlaski i „Świderzanki” ze Świderek. 

Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała również młodzież szkolna z Zalesia. Na przygotowanych przez organizatorów stoiskach promocyjnych można było spróbować regionalnych kulinarnych przysmaków i schłodzić się „letnim napitkiem”. Dla najmłodszych pomimo „gorącego lata” najbardziej obleganą atrakcją były dmuchańce oraz pokaz radiowozu policyjnego .Festyn swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, Z-ca przewodniczącego Rady Gminy Mirosław Dybciak, radna z Zalesia pani Stanisława Matejuk, Sołtys Kazimierz Karwowski oraz radni i sołtysi z ościennych sołectw. Po części artystycznej rozpoczęły się pląsy w rytm piosenek biesiadnych ,hitów i przebojów , które wciągnęły do tańca i tych starszych i nieco młodszych .

Gospodarze imprezy uraczyli swoich gości przygotowaną biesiadą kulinarną ze śpiewem i muzyką. Organizatorami „Lata z folklorem” byli Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu przy okazanej pomocy i wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie.

Nad całością i sprawnym przebiegiem imprezy czuwała pani Agnieszka Domańska i Janina Krasuska oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE