Reklama

Kwiaty na święto Konstytucji 3 Maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Kwiaty na święto Konstytucji 3 Maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Msza w intencji Ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja to główne elementy narodowego święta obchodzonego dziś w Łukowie.

Po godzinie 11. zakończyły się łukowskie, oficjalne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku przedstawiciele samorządu miejskiego, gminnego i powiatowego spotkali się na mszy świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego.

Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się kilkadziesiąt metrów dalej w miejsce, gdzie wmurowana jest tablica upamiętniająca uchwalenie pierwszej nowoczesnej europejskiej konstytucji. Tam samorządowcy, wspólnie z reprezentantami instytucji i organizacji społecznych, młodzieżą szkolną oraz innymi grupami złożyli kwiaty czcząc wydarzenia sprzed kilkuset lat.

Oprawę artystyczną łukowskiego święta 3 Maja zapewnili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, a okolicznościowe przemówienia wygłosili m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów i Województwa Lubelskiego.

Oficjalne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowały jak co roku jednostki samorządowe: Rada i Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada i Burmistrz Miasta Łuków, Rada i Wójt Gminy Łuków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE