Reklama

Kury i koguty na 470-lecie Stoczka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szczepańczyk

Kury i koguty na 470-lecie Stoczka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 180 okazów kur i kogutów ozdobnych pokazano w ostatnią niedzielę w Stoczku Łukowskim by nietypowo upamiętnić 470 rocznicę nadania praw miejskich miasteczku. Czemu akurat wystawa drobiu? Wszystko za sprawą herbu Stoczka, w którym widnieje... kogut.

Wystawę ozdobnych ras drobiu zorganizowało stoczkowskie Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem Hodowców Drobiu Rasowego Czubatka Polska. Całość miała w lekki, humorystyczny wręcz sposób przypomnieć o przypadającym w tym roku 470 jubileuszu nadania praw miejskich miastu Stoczek Łukowski, którego herbem jest właśnie kogut.

- Na tę okazję zakupiliśmy również strój koguta, w którym przez cały dzień zachęcaliśmy mieszkańców Stoczka i okolic do odwiedzenia wystawy, która została zorganizowana w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego – informuje Łukasz Szczepańczyk, prezes Stowarzyszenia IKS.

Jak się okazuje, nietypowa forma przypomnienia o historii Stoczka Łukowskiego, zyskała uznanie mieszkańców miasteczka. Przez cały dzień na wystawie zorganizowanej w Zespole Oświatowym pojawiło się kilkaset osób, które z uznaniem wypowiadały się o urodzie wystawionych okazów. Organizatorzy przygotowali też specjalny kącik dla dzieci, w którym najmłodsi malowali kury i koguciki, a w zamian otrzymywali okolicznościowe dyplomy i jajka niespodzianki.

Impreza została zorganizowana w ramach programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” administrowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE