Reklama

Kurs językowy za granicą – na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Kurs językowy za granicą – na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zagraniczne kursy językowe to niezmiennie sposób nie tylko na podszlifowanie posiadanych umiejętności, ale także doskonały pomysł na spędzenie części wakacji lub urlopu. Dotychczas kojarzone przede wszystkim z obozami dedykowanymi dzieciom i młodzieży, dzisiaj cieszą się sporą popularnością także wśród osób dorosłych.

Zapewne wiesz, że kurs językowy za granicą to dobre rozwiązanie, aby zdobyć umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym, najczęściej angielskim. Jednak aby kurs okazał się naprawdę satysfakcjonujący warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii związanych z jego wyborem.

Zagraniczne kursy językowe to niezmiennie sposób nie tylko na podszlifowanie posiadanych umiejętności, ale także doskonały pomysł na spędzenie części wakacji lub urlopu. Dotychczas kojarzone przede wszystkim z obozami dedykowanymi dzieciom i młodzieży, dzisiaj cieszą się sporą popularnością także wśród osób dorosłych. Zapewne wiesz, że kurs językowy za granicą to dobre rozwiązanie, aby zdobyć umiejętność swobodnego posługiwania się językiem obcym, najczęściej angielskim. Jednak aby kurs okazał się naprawdę satysfakcjonujący warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii związanych z jego wyborem.

Zastanów się, jak chcesz zorganizować swój wyjazd

W tej kwestii istnieją zasadniczo dwa rozwiązania: możesz wyjechać za granicę i tam, na miejscu, sam poszukać lokalnej szkoły językowej organizującej kurs lub wybrać szkołę działającą w Polsce i wysyłającą swoich słuchaczy na kursy zagraniczne. Dotychczas obowiązywało przekonanie, że samodzielne poszukiwanie zagranicznej szkoły językowej jest tańsze, a przy tym przynosi porównywalne efekty w zakresie nauki, jak rozwiązanie polegające na skorzystaniu z usług rodzimych. Przekonanie to okazało się jednak błędne. Otóż szkoły językowe wysyłające swoich kursantów za granicę korzystają przede wszystkim z efektu skali, co w rezultacie pozwala na obniżenie końcowych kosztów jednostkowych. Poza tym wyjazd na kurs językowy ze szkoły działającej w Polsce ma jeszcze inny pozytywny wymiar.

Decydując się na samodzielne organizowanie wyjazdu jesteś zmuszony do załatwiania wielu formalności np. telefonicznie, w języku, którym jeszcze nie posługujesz się wystarczająco dobrze i swobodnie. Do tego dochodzi kwestia ubezpieczenia i innych spraw formalnych, które zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej, jeśli są załatwiane przez rodzimego organizatora.

Jaki typ kursu Cię interesuje i czego chcesz się nauczyć?

W tym wypadku warto zastanowić się, jaki cel przyświeca Twojemu wyjazdowi. Zwyczajne podszlifowanie języka, zdobycie jak największej ilości umiejętności, zdanie konkretnego egzaminu, zdobycie wymarzonej pracy po powrocie, czy też spędzenie wakacji w pożyteczny, a zarazem interesujący sposób? To, na czym Ci zależy, determinować będzie rodzaj kursu.

Możesz zdecydować się na mniej lub bardziej standardowe kursy angielskiego organizowane niezależnie od pory roku i bez względu na czas wakacji.

Mogą to być także kursy typowo wakacyjne połączone z całkiem bogatą ofertą rekreacyjną i wypoczynkową. W tym wypadku jednak nauka stanowi najczęściej jedynie tło dla kwestii turystycznych, zatem nie powinieneś spodziewać się spektakularnych efektów w zakresie zdobycia nowych umiejętności językowych.

Jeśli przygotowujesz się do konkretnego egzaminu językowego, warto wybrać kurs, który znacznie ułatwi Ci te przygotowania. Tego typu zajęcia korzystają z materiałów i testów wykorzystywanych podczas poprzednich edycji egzaminacyjnych, zatem masz bezpośredni wgląd w charakter i metodykę sprawdzianu. To dobra sposobność, by przetestować swoje umiejętności i poprawić wszelkie niedociągnięcia, a przy tym nieco zahartować się językowo przez czekającym Cię egzaminem.

Inny nieco pomysł na kurs językowy za granicą to zajęcia skupiające się na specjalistycznym języku branży. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu z pewnością prawnikom, lekarzom, czy też przedsiębiorcom.

Pamiętaj, że najskuteczniejsze są kursy intensywne

Zatem takie, jakie organizuje np. Angloville, które to w ciągu 10 dni zapewniają 100 godzin praktycznych zajęć. Ważne jest także, aby zajęcia odbywały się z native speakerami – po to przecież wyjeżdżasz za granicę, prawda? Zanim wybierzesz zagraniczny kurs językowy, sprawdź możliwości w tym zakresie: ilu uczestników „przypada” na jednego native speakera, czy prowadzone zajęcia mają naprawdę praktyczną formę, uczącą swobodnej komunikacji, czy też zakładają jedynie ślęczenie nad podręcznikami w szkolnych ławkach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE