Reklama

Kurniki w Dmininie? W urzędzie trwa postępowanie administracyjne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe, internet

Kurniki w Dmininie? W urzędzie trwa postępowanie administracyjne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Urzędzie Gminy Łuków toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy trzech budynków inwentarskich do chowu brojlerów kurzych w Dmininie. Mieszkańcy mogą zapoznać się z dokumentacją dotyczącą inwestycji i wyrazić swoje uwagi.

Do 13 marca w Urzędzie Gminy Łuków osoby zainteresowane inwestycją polegającą na budowie kurników w Dmininie mogą zapoznać się z dokumentacją. Do wglądu jest raport oddziaływania na środowisko, opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz uzgodnienie warunków realizacji inwestycji wydane przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Uwagi i wnioski można składać w pokoju nr 36 do 13 marca. Później wójt gminy Łuków, który jest organem uprawnionym, wyda decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Przypomnijmy: inwestor z Łukowa postanowił wybudować w Dmininie trzy kurniki o długości po 150 metrów. Gdy tylko mieszkańcy dowiedzieli się o planach, zaczęli protestować. Zebrali podpisy niemal wszystkich mieszkańców miejscowości i z nimi udali się do wójta. Mieszkańcy boją się m.in. nieprzyjemnych zapachów, które utrudnią im życie. Kurniki mają powstać kilkaset metrów od zabudowań, w tym od biblioteki, świetlicy wiejskiej czy placu zabaw.

Procedura zmierzająca do wydania decyzji środowiskowej rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska od inwestora wpłynął raport oddziaływania na środowisko. Analiza dokumentu zakończyła się wydaniem uzgodnienia inwestycji. Swoją opinię na temat inwestycji wydał także Sanepid. Obie opinie są pozytywne. W tym przypadku wójt ma dwa wyjścia: wydać pozytywną dla inwestora decyzję i zezwolić tym samym na budowę kurników lub też wydać negatywną decyzję, którą następnie inwestor będzie mógł zaskarżyć.

Działka, na której inwestor chce zbudować kurniki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest do celów przemysłowych i usługowych. Obie opinie wydane w tej sprawie są pozytywne. Mieszkańcy jednak kurników w swoim sąsiedztwie nie chcą. Wójt Mariusz Osiak czeka na uwagi i wnioski, i jak zapowiedział – dopiero potem decyzja zapadnie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE