Reklama

Kto ustala stawki za ciepło i gdzie powstaje sieć ciepłownicza?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Kto ustala stawki za ciepło i gdzie powstaje sieć ciepłownicza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koszty podgrzania wody i ciepła są ogromne - powiedział radny Artur Gałach, pytając o to jak są regulowane stawki. Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wyjaśnia i mówi o aktualnych inwestycjach.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 czerwca, radni przyjęli informację spółek miejskich z realizacji zadań z 2016 roku. Podczas omawiania sytuacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej radny Artur Gałach powiedział do prezesa Krzysztofa Poredy:  

Pana spółka ma się dobrze. Ostatnio analizowałem koszty jakie my mieszkańcy ponosimy za podgrzanie wody i ciepło. Są ogromne. Jak regulowane są ceny?  

Podczas gdy o cenach wody i ścieków decydują radni, stawki za podgrzanie wody i ciepło w naszych domach ustalane są poza nią.  

Mniej więcej co 2 lata ustalany jest wniosek taryfowy. Obecna taryfa jest o 4 % niższa od tej z 2013 roku. O cenach w PEC decyduje prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Czasami proces ustalania taryfy trwa do pół roku. Za 2015 i 2016 rok odnotowaliśmy nadwyżki dlatego też mieszkańcy otrzymali zwrot – powiedział K. Poreda.  

Prezes PEC porównał także łukowskie stawki za ciepło do tych jakie płacą mieszkańcy innych miast. I tak w Chełmie stawki są o 4 % wyższe, w Siedlcach o 6 %, a w Białymstoku o 23 %.  

Prezes Krzysztof Poreda poinformował radnych o prowadzonych pracach nad siecią ciepłowniczą. Dobiegają końca prace na ul. 11 Listopada, w trakcie są te odbywające się w alejach Kościuszki i ul. Jana Pawła II. Utrudnienia w ruchu na tych odcinkach mogą potrwać jeszcze do trzech tygodni. Rozpoczęły się także prace na ul. Spółdzielczej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE