Reklama

Książka pełna wspomnień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Książka pełna wspomnień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Stacje mojego życia" to tytuł książki zawierającej wspomnienia zmarłego przed 30-tu laty łukowianina Piotra Borsuka. Nad dziełem pracował syn Karol.

Choć mieszka w Niemczech, wydał książkę w której wiele jest o naszym mieście. Za pośrednictwem portalu Łuków24.pl pan Karol Borsuk zaprasza na niecodzienne „łukowskie” wydarzenie w Berlinie, jakim będzie premiera książki zawierającej wspomnienia ojca, zmarłego przed 30 laty łukowianina Piotra Borsuka.

Książka poświęcona jest trzem głównym etapom życia ojca pisarza, w tym także jego pobycie w Łukowie - miejscu urodzin i śmieci bohatera. Opisany został także ośmioletni pobyt łukowianina w Rosji za czasów I wojny światowej oraz w czasie rewolucji w 1917 roku. Kolejny fragment to wojenny byt i praca przymusowa w nazistowskich Niemczech, m.in. w Ulm, Geiselkirchen czy Ludwigsburgu. Opisany został też krótki powojenny pobyt Piotra Borsuka we Francji, m.in. w Paryżu i Le Havre.

- Książka została przygotowana z rękopisów naszego Ojca, które przez ostatnie miesiące wielokrotnie czytałem i przepisywałem. Materiału było tak dużo, że musiałem dokonać wyboru i skrótów - mówi Karol Borsuk, syn zmarłego.

-
Cieszyłbym się, gdyby miasto Jego urodzin zainteresowało się tymi interesującymi wspomnieniami. Książka została wydrukowana prywatnie w 150 egzemplarzach – dodaje pan Karol.

Prezentacja książki odbędzie się 5 maja o godz. 17.00 w Centrum Kultury Liechterfelder West w Berlinie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu zawodowych muzyków i śpiewaków operowych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE