Reklama

Reklama

Krzywda: Unijna pomoc w usuwaniu azbestu

Opublikowano: 19 lutego 2021 08:38
Autor:

Krzywda: Unijna pomoc w usuwaniu azbestu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy nabór wniosków trwa do 26 lutego, a właściciele nieruchomości, którzy złożyli dokumenty w poprzednich latach nie muszą tego robić ponownie.

Reklama

Pieniądze z Unii Europejskiej są przeznaczone na sfinansowanie demontażu, odbioru, transportu i utylizacji odpadów azbestowych. Mogą się o nie starać właściciele nieruchomości, na których stoją jeszcze budynki pokryte eternitem albo został on już zdjęty z dachów, ale nie jest sprzątnięty.

 

To już piaty nabór w ramach projektu "System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", ale porównaniu z wcześniejszymi edycjami mniej skomplikowany.

 

Zgodnie z nowym regulaminem osoba, która złożyła bądź złoży zgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, wystarczy, że podpisze "Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi". Nie musi już ponownie składać zgłoszenia na sam odbiór.

 

W sprawie wcześniej złożonych, ale do tej pory niezrealizowanych wniosków można się kontaktować z gminnym koordynatorem projektu w Urzędzie Gminy Krzywda osobiście lub telefonicznie pod numerem: 25 755 10 06 wewnętrzny 0133.

 

W tym samym miejscu można otrzymać formularze wniosków, które są przyjmowane w nowym naborze albo pobrać je ze strony: www.azbest.lubelskie.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.