Reklama

Reklama

Krzywda: Nowy przetarg na odbiór odpadów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krzywda: Nowy przetarg na odbiór odpadów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda kończy przyjmowanie ofert od firm, które w przyszłym roku chcą się zająć odbiorem i transportem odpadów komunalnych. Propozycje można składać do 11 grudnia, a nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.

Reklama

W tym czasie wykonawca usług ma odbierać odpady z prawie 2 700 nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w 27 miejscowościach gminy oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Krzywdzie. Ponadto dwa razy w roku ma zorganizować mobilne zbiórki odpadów budowlanych, rozbiórkowych i wielkogabarytowych, elektrośmieci oraz zużytych opon.

 

Przetarg nie dotyczy zagospodarowania odpadów, które reguluje odrębna umowa między Gminą Krzywda a Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych "Adamki" w Białej koło Radzynia Podlaskiego. Jego właścicielem jest związek komunalny, do którego należy 20 samorządów, w tym Gmina Krzywda.

 

 

Nowa umowa na odbiór śmieci będzie pierwszą, której zapisy są dostosowane do znowelizowanej ustawy śmieciowej. Zmiany dotyczą m.in. większej częstotliwości odbioru niektórych frakcji od kwietnia do października oraz ulg dla tych właścicieli nieruchomości, którzy nie będą oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je w swoich kompostownikach.

 

W takim przypadku opłata za odbiór odpadów będzie niższa o 50 groszy od osoby, czyli będzie wynosić 12 złotych i 50 groszy od osoby miesięcznie. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z nowej ulgi muszą złożyć nową deklarację śmieciową. Na razie na takie rozwiązanie zdecydowało się około 100 właścicieli posesji, ale lista nie jest zamknięta. Każdy właściciel posesji może to zrobić w dowolnym momencie. Jeśli złoży deklarację do 10 dnia danego miesiąca, ulga za kompostowanie będzie przysługiwać od poprzedniego miesiąca.

 

Jednocześnie Gmina Krzywda apeluje o systematyczne i terminowe regulowanie płatności z tytułu opłat śmieciowych. W przypadku notorycznych zaległości właściciele nieruchomości otrzymają upomnienia, a jeśli na nie nie zareagują gmina będzie musiała podjąć kolejne kroki w celu odzyskania należności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy