Reklama

Reklama

KRZYWDA Nowoczesna biblioteka w Hucie Dąbrowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

KRZYWDA  Nowoczesna biblioteka w Hucie Dąbrowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Hucie Dąbrowie powstaje biblioteka, a budowa jest współfinansowana ze środków budżetu państwa. W najbliższych tygodniach zostanie wyposażona w niezbędne meble i sprzęt.

Reklama

W Hucie Dąbrowie w gminie Krzywda powstaje biblioteka na miarę 21 wieku. Budowa obiektu, współfinansowana ze środków budżetu państwa, już się zakończyła, a w najbliższych tygodniach zostanie on wyposażony w niezbędne meble i sprzęt.

Placówka w Hucie Dąbrowie, która poza Okrzeją jest jedną z dwóch filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie, obecnie mieści się w miejscowej szkole. - Po przeprowadzce różnica będzie nie do opisania. Na dwóch kondygnacjach będzie nie tylko ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, ale również nowoczesny sprzęt, z którego będą korzystać członkinie miejscowego koła gospodyń wiejskich oraz mieszkańcy Huty Dąbrowy i okolicznych miejscowości. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja nowej placówki, przy jednej z dwóch głównych ulic w centrum, w okolicy szkoły i kościoła - cieszy się dyrektor GBP w Krzywdzie Małgorzata Prządka.

W nowym budynku będzie m.in. czytelnia, wypożyczalnia, pracownia multimedialna, sala konferencyjna, strefa relaksacyjna z kawiarenką, strefa ruchu i gier oraz tak zwane kukułcze gniazdo, czyli studium sensoryczno-doświadczalne i "magiczny świat bajek".

 

Budowa obiektu kosztowała prawie 2 miliony 900 tysięcy złotych, z czego ponad 1 milion to dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którymi dysponuje Instytut Książki. Resztę stanowią środki własne gminy.

Gmina Krzywda pokryje również koszty wyposażenia. Meble, urządzenia AGD, sprzęt sportowy i multimedialny, wyposażenie zaplecza kuchennego i łazienek oraz system monitoringu mają być dostarczone i zamontowane w najbliższych tygodniach.

 

Nowa biblioteka w Hucie Dąbrowie powinna być otwarta przed końcem 2020 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE