Reklama

Reklama

Krzywda: Mandat młodzieżowego radnego w nagrodę za wiedzę

Opublikowano: 23 kwietnia 2021 11:30
Autor:

Krzywda: Mandat młodzieżowego radnego w nagrodę za wiedzę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda chce dołączyć do samorządów, które mają Młodzieżową Radę Gminy.

Reklama

Jej skład nie zostanie jednak wybrany w tradycyjnych wyborach lecz w konkursie wiedzy o regionie i społeczeństwie, w którym nagrodą będzie... mandat radnego.

Do rywalizacji będą mogli przystąpić uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w gminie Krzywda, którzy będą mieć do rozwiązania test. Zawarte w nim pytania będą dotyczyć m.in.: konstytucji, organów władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz podziału administracyjnego. Uczestnicy konkursu muszą się również wykazać wiedzą na temat: praw wyborczych do rady gminy, roli wójta czy starosty, historii gminy Krzywda, zadań samorządu gminnego, praw mieszkańców wobec osób i instytucji sprawujących władzę oraz wykorzystania przez samorząd funduszy zewnętrznych.

 Test, organizowany przez Komisję Samorządu i Rolnictwa Rady Gminy Krzywda i dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pod patronatem wójta, odbędzie się we wszystkich podstawówkach. Każda w nowej radzie będzie mogła obsadzić określoną liczbę mandatów, wzorowaną na liczbie mandatów w danym okręgu wyborczym w wyborach do rady gminy. Po trzech przedstawicieli będą zespoły szkół w Krzywdzie i Hucie Dąbrowie, po dwa mandaty obsadzą Szkoła Podstawowa w Radoryżu Kościelnym oraz zespoły szkół w Radoryżu Smolanym, w Okrzei i w  Fiukówce, a jedno miejsce w radzie obejmie reprezentant Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej.

 

Konkurs odbędzie się 27 kwietnia i tego samego dnia mają być znane jego wyniki. W maju Rada Gminy Krzywda ma uchwalić statut młodzieżowej rady, która na pierwszym posiedzeniu ma się zebrać 1 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +40 / -0

  widze ze w dalszym ciągu zachwycamy się swoim wójtem i jego ekipa

  pan wójt niech poinformuje mieszkańców o swoich sukcesach, tak miało ich być wiele, bo gmina była w zapaści , to niech pokaże swoje sukcesy, bo kadencja już z górki i powrót do roboty bedzie bolesny, on wieku emerytalnego nie ma tak jak niektóre inne psuje

 • 5 miesięcy temu | ocena +19 / -1

  zatroskany o los gminy

  A czy to nie zastępca wójta został zatrudniony żeby naściągać pieniędzy unijnych do gminy? Niedługo minie półtora roku jak zajmuje to stanowisko to może pan wójt poinformuje mieszkańców jakie są efekty jego pracy.

 • 5 miesięcy temu | ocena +38 / -1

  klaszczcie sami sobie

  napiszcie ile pieniędzy ze środków unijnych pozyskaliście, bo to jest miernik skutecznego pracy, pokazuje jak pracują ludzie pana wójta i sam pan wójt jak nimi zarządza, ale o tym cicho. Jedyna rzecz, którą się chwalicie, to kosze w kształcie serc na nakrętki i młodzieżowa rada gminy, nooo brawo panie wójcie

 • 5 miesięcy temu | ocena +34 / -0

  do ***

  piszcie sobie samochwałki i wierzcie, że lud jest zadowolony, a mieszkańcy az kipią z tej działalności obecnego wójta i wierzcie mi, braw nie biją

 • 5 miesięcy temu | ocena +37 / -0

  kpina

  jak dotąd jedyny z programu wyborczego, a w fazie realizacji, bo nic nie kosztuje, wniosku nie trzeba składać na niego, zrobią go nauczyciele., także brawo W Ó J C I E "za skuteczność działania inaczej".

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -36

  +++

  brawo wójcie fajny pomysł