Reklama

Reklama

Krzywda: Mandat młodzieżowego radnego w nagrodę za wiedzę

Opublikowano:
Autor:

Krzywda: Mandat młodzieżowego radnego w nagrodę za wiedzę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Krzywda chce dołączyć do samorządów, które mają Młodzieżową Radę Gminy.

Reklama

Jej skład nie zostanie jednak wybrany w tradycyjnych wyborach lecz w konkursie wiedzy o regionie i społeczeństwie, w którym nagrodą będzie... mandat radnego.

Do rywalizacji będą mogli przystąpić uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w gminie Krzywda, którzy będą mieć do rozwiązania test. Zawarte w nim pytania będą dotyczyć m.in.: konstytucji, organów władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz podziału administracyjnego. Uczestnicy konkursu muszą się również wykazać wiedzą na temat: praw wyborczych do rady gminy, roli wójta czy starosty, historii gminy Krzywda, zadań samorządu gminnego, praw mieszkańców wobec osób i instytucji sprawujących władzę oraz wykorzystania przez samorząd funduszy zewnętrznych.

 Test, organizowany przez Komisję Samorządu i Rolnictwa Rady Gminy Krzywda i dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół pod patronatem wójta, odbędzie się we wszystkich podstawówkach. Każda w nowej radzie będzie mogła obsadzić określoną liczbę mandatów, wzorowaną na liczbie mandatów w danym okręgu wyborczym w wyborach do rady gminy. Po trzech przedstawicieli będą zespoły szkół w Krzywdzie i Hucie Dąbrowie, po dwa mandaty obsadzą Szkoła Podstawowa w Radoryżu Kościelnym oraz zespoły szkół w Radoryżu Smolanym, w Okrzei i w  Fiukówce, a jedno miejsce w radzie obejmie reprezentant Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej.

 

Konkurs odbędzie się 27 kwietnia i tego samego dnia mają być znane jego wyniki. W maju Rada Gminy Krzywda ma uchwalić statut młodzieżowej rady, która na pierwszym posiedzeniu ma się zebrać 1 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy