Reklama

Reklama

KRZYWDA Gmina chce gazyfikować Wolę Okrzejską i Okrzeję

Opublikowano:
Autor:

KRZYWDA Gmina chce gazyfikować Wolę Okrzejską i Okrzeję  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas podpisywania wniosków

Reklama

W związku z planowaną inwestycją przyłączenia miejscowości Gózd (gmina Kłoczew) - Okrzeja - Wola Okrzejska do sieci gazociągowej i jej rozbudowę na terenie gminy Krzywda zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich zainteresowanych mieszkańców miejscowości Okrzeja i Wola Okrzejska o podpisanie ostatecznego wniosku określającego warunki przyłączenia do sieci dystrybucyjnej związanej z realizacją inwestycji. 

Dotychczasowa zbyt mała liczba osób zadeklarowanych skutkuje negatywną oceną opłacalności rozbudowy sieci gazociągowej w powyższej lokalizacji. Nie bez znaczenia na ten fakt ma również przedłużający się okres pandemii skutkujący zmianą strategii dotyczącej realizacji nowych inwestycji przez Polską Spółkę Gazownictwa. 

W wyniku prowadzonych negocjacji pomiędzy gminą Krzywda, a Oddziałem Terenowym Polskiej Spółki Gazownictwa w Lublinie szansą na realizację inwestycji na terenie naszej gminy w doprowadzeniu sieci odbioru paliwa gazowego jest znaczne zwiększenie się liczby potencjalnych odbiorców paliwa gazowego. 

Koszt przyłączenia sieci gazociągowej do gospodarstwa domowego, firmy bądź budynku użyteczności publicznej wynosi 2350 zł (do 15 metrów odległości od linii przesyłowej) i zwiększa się wraz z oddaleniem nieruchomości od sieci w stosunku 100 zł na każdy kolejny metr. Indywidualną kwestią dla odbiorców jest koszt wykonania projektu wraz z zakupem urządzeń instalacji wewnętrznej (kuchni gazowej, pieca gazowego centralnego ogrzewania, ogrzewania wody itp.)

Warto dodać, że wnioski można składać także w przypadku planowanej budowy gospodarstwa domowego bądź firmy w przeciągu najbliższych 5 lat! 

Wypełnianie wniosków wraz z oddelegowanym pracownikiem Urzędu Gminy Krzywda dla miejscowości OKRZEJA odbędzie się w następujących terminach: 

Miejsce: Dom Ludowy w Okrzei 

- Piątek 19 i 26 marca w godzinach 13-15

- Sobota 20 i 27 marca w godzinach 13-15 

- Niedziela 21 marca w godzinach 13-15 

Dla miejscowości WOLA OKRZEJSKA: 

Miejsce: Świetlica wiejska "Oleńka" 

- Piątek 19 i 26 marca w godzinach 15-17

- Sobota 20 i 27 marca w godzinach 15-17 

- Niedziela 21 marca w godzinach 15-17

Wnioskodawców uprzejmie prosimy o przygotowanie numeru PESEL oraz określenie kubatury (m3) lub powierzchni obiektu (m2) w przypadku ogrzewania. 

Realizacja sieci gazowej na terenie miejscowości Gózd - Okrzeja - Wola Okrzejska możliwa będzie dzięki włączeniu się do przedsięwzięcia jak największej liczby odbiorców. W związku z powyższym zapraszam osoby dotychczas zadeklarowane bądź zainteresowane do wypełnienia ostatecznego wniosku i współuczestnictwa w projekcie służącym całej lokalnej społeczności. 

 

Wójt Krzysztof Warda

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy