Reklama

Krzywda: Będzie sprzęt do zdalnej nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: in

Krzywda: Będzie sprzęt do zdalnej nauki - Zdjęcie główne

foto in

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd ogłosił, że w nowym roku szkolnym lekcje będą się odbywać w tradycyjny sposób, ale gmina Krzywda przygotowuje się także na ewentualność nauki zdalnej i mimo wakacji kupuje sprzęt, m.in. do prowadzenia zajęć przez internet.

Samorząd rozstrzygnął przetarg na dostawę 28 laptopów, które mają być dostarczone w ciągu 20 dni od podpisania umowy w tej sprawie. Komputery będą kosztować prawie 69 tysięcy złotych, a zakup zostanie sfinansowany ze środków, które gmina pozyskała z programu "Zdalna szkoła".

 

Dotację przyznało Centrum Projektów Polska Cyfrowa, która dzieli środki z unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Z tego samego źródła będą pochodzić pieniądze na zakup kolejnej partii laptopów. W drugiej edycji programu pod nazwą "Zdalna szkoła+", Gmina Krzywda otrzyma 115 tysięcy złotych. Szacunkowe obliczenia wskazują, że pieniądze te powinny wystarczyć na zakup 46 sztuk sprzętu, który trafi do wszystkich szkół podstawowych.

 

Z laptopów będą korzystać uczniowie i nauczyciele z placówek w Krzywdzie, Fiukówce, Hucie Dąbrowie, Okrzei, Radoryżu Kościelnym, Radoryżu Smolanym i w Woli Okrzejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE