Reklama

Krzysztof Fornal: „koalicja to materiał na pracę magisterską”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Krzysztof Fornal: „koalicja to materiał na pracę magisterską” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciąg dalszy komentarzy po pierwszej sesji Rady Powiatu nowej kadencji. Dlaczego PSL zgłosił Janusza Kozioła na starostę, choć Przymierze dla Ziemi Łukowskiej wycofało się z koalicji z ludowcami?

- Tworzenie koalicji w powiecie łukowskim to temat na dobrą pracę magisterską. Zwyciężyła koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i to ona będzie zarządzać powiatem przez najbliższe pięć lat. Natomiast na sesji pięciu Członków Zarządu otrzymało różne wyniki w głosowaniu. To pokazuje niejako brak zgody na zajmowanie przez nich tych stanowisk, choć wszyscy zostali wybrani zgodnie z przepisami. Brak jednolitości w głosowaniu pokazuje, że w koalicji pewnie nie ma zgodności myślenia - podsumował przebieg sesji Krzysztof Fornal.

Zobacz też:


Dlaczego więc PSL wysunął kandydaturę Janusza Kozioła na starostę?

- Chciałem wszystkim przypomnieć, że jeżeli dwa poważne podmioty podpisują porozumienie koalicyjne, to porozumienie to powinno zostać dotrzymane. Do dzisiejszego dnia nikt tej pisemnej umowy nie wypowiedział. W związku z powyższym czułem się zobligowany zagłosować na Karola Ciołka na Przewodniczącego Rady Powiatu i zgłosić kandydaturę Janusza Kozioła na starostę. Takie były uzgodnienia. Ja dotrzymałem słowa, a niech wstydzą się ci, którzy go nie dotrzymali - powiedział Krzysztof Fornal.

Pytany o ewentualne zwroty w przyszłości i możliwość powrotu do koalicji Przymierze - PSL, szef ludowców nie chce kreślić ewentualnych scenariuszy, lecz stwierdza że wszystko jest możliwe. Przywołuje wspomniane wyżej zachowanie Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, które zmieniło koalicję po wyborach samorządowych.

- Proszę przyjrzeć się powodowi, dla którego Przymierze zerwało porozumienie z Polskim Stronnictwem Ludowym. Powodem była zmiana władzy w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Ciekawe więc, co się stanie, gdy w przyszłym roku w kraju zmieni się władza w wyborach parlamentarnych. Czy wtedy koalicjanci będą chcieli zmienić swoją decyzję? - zapytał retorycznie Krzysztof Fornal.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE