Reklama

Kryteria rekrutacji do miejskich szkół uchwalone

Opublikowano:
Autor:

Kryteria rekrutacji do miejskich szkół uchwalone - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Miasta podjęła uchwałę, która wprowadziła jednolite kryteria rekrutacji dla wszystkich szkół na terenie miasta, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łuków.

16 lutego Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie określenia kryteriów wraz z odpowiadającą im liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Łuków. Po wprowadzeniu kilku poprawek, uchwała została przyjęta, choć nie jednogłośnie.

Projekt uchwały, o którym dyskutowali radni, reguluje kwestie rekrutacji uczniów spoza obwodu. Jak powiedział nam naczelnik wydziału edukacji Marek Król:

Kryteria, które zostały przyjęte przez Radę Miasta wchodzą w grę, gdy szkoła ma jeszcze wolne miejsca i kandydaci mają taką samą liczbę punktów w kryteriach jakie ustala ustawa. Najważniejszym kryterium jest obwód, później kryteria określone przez ustawę, a dopiero na końcu przyjęte przez Radę wyznaczniki.

W przypadku, gdy uczniowie, o takiej samej liczbie punktów, chcą uczęszczać do tej samej szkoły, przechodzą przez "sito" miejskich kryteriów rekrutacji. Na pierwszym miejscu, najwyżej punktowane, jest to czy rodzeństwo kandydata spełnia obowiązek szkolny w tej same placówce lub uczęszcza do przedszkola zlokalizowanego w tej samej szkole czy zespole.

Niektórzy radni krytycznie odnosili się do kryterium, zgodnie z którym uprzywilejowane miały by być dzieci pracowników danej szkoły. Ten punkt został usunięty.

Za przyjęciem uchwały po poprawkach głosowało 13 radnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE