Reklama

Kronika kryminalna minionego tygodnia

Opublikowano:
Autor:

Kronika kryminalna minionego tygodnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Środki odurzające, kradzieże, włamania i pijani kierowcy, czyli kilka informacji z kroniki policyjnej.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem zatrzymań mieszkańców ze środkami odurzającymi, a także pod znakiem kolejnych włamań i kradzieży. Oto lista zdarzeń, do jakich doszło.

20 marca w Łukowie na ul. Wojska Polskiego łukowscy policjanci, podczas kontroli drogowej pojazdu marki Mitsubishi Colt, ujawnili i zabezpieczyli posiadaną przez 29-letniego pasażera marihuanę. Następnego dnia w Łukowie na ul. Żelechowskiej policjanci ujawnili u 44-letniego mieszkańca Łukowa amfetaminę. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę ujawniono i zabezpieczono kolejną dawkę amfetaminy oraz tabletki ekstazy.

Tego samego dnia, czyli 21 marca, doszło do dwóch kradzieży. Najpierw nieznany sprawca dokonał włamania do niezamieszkałego budynku mieszkalnego, z którego ukradł wieżę marki Panasonic z głośnikami, głośnik samochodowy typu „tuba\" marki Eksalibur wraz ze wzmacniaczem marki Magnato. Następnie na tej samej posesji z pomieszczenia gospodarczego złodziej skradł kompresor marki Metabo. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę 3 000 zł. Natomiast w Łukowie na ul. Siedleckiej nieznani sprawcy dokonali kradzieży samochodu marki HONDA CR-V. Straty zostały wycenione przez pokrzywdzonego na kwotę 42 000 zł.

Od włamań i kradzieży nie są wolne także inne miejsca na terenie naszego powiatu. 23 marca w miejscowości Wola Mysłowska nieznani sprawcy dokonali włamania do sklepu spożywczego, z którego ukradli alkohol, papierosy, słodycze oraz pieniądze. Pokrzywdzony straty wycenił na około 500 zł. Tego samego dnia w miejscowości Jamielne nieznani sprawcy dokonali kradzieży blachy stalowej o łącznej wartości 6 000 zł. Natomiast policjanci przeszukując jedną z posesji na terenie gminy Wola Mysłowska ujawnili i zabezpieczyli przyrządy służące do produkcji alkoholu sposobem domowym oraz plastikową beczkę, w której znajdował się produkt wyjściowy.

24 marca w Łukowie w alejach T. Kościuszki nieznany sprawca dokonał przywłaszczenia telefonu komórkowego marki Huawei Y6 II Compact. Pokrzywdzony straty wycenił na 550 zł.

Podczas sobotniej kontroli drogowej na ul. Kiernickich w Łukowie mundurowi, sprawdzając samochód marki Opel Vectra, ujawnili i zabezpieczyli posiadane przez kierującego 23-letniego mieszkańca Łukowa środki odurzające i psychotropowe w postaci marihuany oraz amfetaminy. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem mając
w organizmie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejnego pijanego kierowcę przyniosła niedziela. W Aleksandrówce policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Nissan Micra. Jak się okazało 62-letni mieszkaniec gminy Łuków kierował pojazdem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz cofnięte uprawnienia do kierowania. W sumie, od 20 do 26 marca, policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE