Reklama

Królowie dotarli do Dzieciątka - VIDEO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Królowie dotarli do Dzieciątka - VIDEO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo pokus, mimo zachęt do zejścia z drogi prowadzącej do Dzieciątka, Królowie dotarli do żłóbka. Ulicami Łukowa po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli.

Święto Trzech Króli od kilku lat obchodzone jest huczniej, niż dotychczas. Ulicami wielu miast w Polsce przechodzą barwne orszaki. Po mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk, na plac Narutowicza wjechali Królowie. Po odczytaniu edyktu Cezara Augusta wyruszyli w drogę.  

Mimo mrozu łukowianie przyszli, by wyruszyć w drogę z Mędrcami. Z kolędą na ustach mijali scenę na dworze Heroda. Oparli się pokusie zboczenia z obranej drogi do gospody, w której czekały na nich uciechy tego świata. Nie udało się ich zwieść także diabelskim sztuczkom. U wejścia do parku miejskiego przed wędrowcami rozpościerała się Brama do Nieba.  

Orszak dotarł do amfiteatru, gdzie Królowie powitali Dzieciątko leżące w żłobie. Ci, którzy w ten mroźny dzień zdecydowali się przejść wraz z orszakiem, od organizatorów otrzymali koronę i śpiewnik. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE