Reklama

Kredyt konsolidacyjny do 300 tys. - lista najlepszych ofert

Opublikowano:
Autor:

Kredyt konsolidacyjny do 300 tys. - lista najlepszych ofert - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kredyt konsolidacyjny to dla wielu osób ostatnia szansa na utrzymanie płynności finansowej w domowym budżecie. Standardowy kredyt konsolidacyjny gotówkowy rzadko kiedy udzielany jest jednak na kwotę większą niż 200 000 zł. Jeśli więc potrzebujesz konsolidacji do 300 000 zł, masz możliwość wziąć kredyt z zabezpieczeniem hipoteką. Na czym to polega i jakie banki oferują takie zobowiązanie?

Kredyt konsolidacyjny – dla kogo?

Kredyt konsolidacyjny do 300 tys. to rozwiązanie stworzone dla osób, które mają problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Pozwala on zamienić wiele mniejszych zobowiązań na jedno duże, spłacane raz w miesiącu. Jest bardzo dużym ułatwieniem w planowaniu budżetu domowego oraz odciążeniem dla najbardziej zadłużonych osób. Dzięki niemu można rozłożyć dług na dłuższy czas, co powoduje, że bieżące wydatki się obniżają.

Po kredyt konsolidacyjny powinieneś sięgnąć zanim jeszcze Twoje zobowiązania staną się długiem. Jeśli więc jeszcze radzisz sobie z regulowaniem rat, ale coraz trudniej Ci zapanować nad comiesięcznymi przelewami, to dobry moment na zgłoszenie się do banku. Kredyt konsolidacyjny przyznawany jest bowiem osobom, które mają dobrą historię kredytową oraz wykażą odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny – rodzaje

Kredyty konsolidacyjne dzielą się na gotówkowe oraz hipoteczne. Kredyty gotówkowe są dużo popularniejsze. Udziela się ich jednak na mniejsze kwoty. Rzadko kiedy zdarza się, żeby bank udzielił takiego kredytu na kwotę wyższą niż 200 000 zł. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy oprocentowany wyżej niż hipoteczny, a udziela się go zazwyczaj na krótszy okres. Nie jest też zwykle zabezpieczany. 


Jeśli interesuje Cię kredyt konsolidacyjny na kwotę do 300 000 złotych, powinieneś szukać przede wszystkim ofert kredytów konsolidacyjnych hipotecznych. Ta forma kredytu przyznawana jest razem ze wpisem hipoteki do ksiąg wieczystych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu bank jest znacznie bardziej skłonny udzielać kredytów na wyższe kwoty oraz na lepszych warunkach. Zazwyczaj wydłuża się również okres kredytowania. Konsolidacja kredytów hipotecznych jest jednak bardziej skomplikowana i może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – który wybrać?

Kredyt konsolidacyjny z hipoteką jest zobowiązaniem długoterminowym oraz może powodować znaczące podwyższenie kosztów zaciągniętych pożyczek. Dlatego też przed jego zaciągnięciem warto porównać oferty poszczególnych banków. W których dostępny jest najlepszy kredyt konsolidacyjny?

PKO BP – kredyt konsolidacyjny na dobrych warunkach

Bank PKO BP oferuje kredyt konsolidacyjny do kwoty 200 000 zł na czas do 10 lat. Dodatkową zaletą tej oferty jest możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych w wysokości nawet 25% wartości całej kredytu do dowolnego wykorzystania. Ponadto kredyt ten umożliwia zdecydowanie się na wakacje kredytowe, które pozwalają zawiesić spłacanie zobowiązania nawet na trzy miesiące.

Alior Bank – korzystna konsolidacja pod hipotekę 

Alior Bank także oferuje pożyczenie 200 000 zł na spłatę zaciągniętych dotychczas pożyczek, chwilówek czy kart kredytowych. Dziesięcioletni okres powoduje, że rata kredytu jest stosunkowo niska. Taka forma rozłożenia zobowiązania w czasie spowoduje, że na pewno będzie znacznie łatwiej go spłacić.

ING Bank Śląski - konsolidacja na 10 lat

ING Bank Śląski również oferuje kredyt do 200 000 zł. Można go zaciągnąć na 10 lat. Zaletą tej oferty są zerowe prowizje, które powodują, że ostateczny koszt kredytu jest naprawdę atrakcyjny. To doskonała propozycja dla tych osób, które mają wiele niewielkich zobowiązań, które chcą zastąpić jednym wygodnym do spłaty kredytem.

Santander Consumer Bank – kredyt konsolidacyjny do 50 tysięcy

Santander Consumer Bank oferuje konsolidację do 50 000 zł, w ramach której możesz skonsolidować różnorodne zobowiązania finansowe: kredyty gotówkowe, pożyczki, chwilówki, kartę kredytową czy kredyt samochodowy.

MBank – konsolidacja hipoteczna na 10 lat

W MBanku skonsolidujesz zobowiązania do wartości 150 000 zł na okres 10 lat. Podobnie, jak przy poprzednich propozycjach, możesz skonsolidować zobowiązania pochodzące od różnych pożyczkodawców. W ramach tego kredytu masz również możliwość otrzymać dodatkowe środki do wykorzystania w dowolnym celu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE