Reklama

Kreatywna i bezpieczna sobota

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Szumowski

Kreatywna i bezpieczna sobota - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe pojawiło się w sobotę w miejskim parku. Na szczęście powodem wizyty nie był poważny wypadek, lecz piknik profilaktyczny zorganizowany przez stowarzyszenie Kreatywne Kobiety. Co takiego działo się w centrum miasta?

Symulatory dachowania, kurs udzielania pierwszej pomocy, a nawet możliwość zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W sobotę 9 czerwca w miejskim parku odbył się festyn „Kreatywni Bezpieczni” zorganizowany przez stowarzyszenie Kreatywne Kobiety.

- Pomysł zrodził się kiedy tylko zaczęłyśmy funkcjonować. Jedna z naszych członkiń marzyła, aby z takich symulatorów skorzystali mieszkańcy miasta. Myślałyśmy, jak do tego doprowadzić, aż udało nam się zorganizować tę imprezę - mówi Monika Mitura ze stowarzyszenia Kreatywne Kobiety.

Organizatorki zadbały, aby żaden z uczestników festynu się nie nudził. Gdy na scenie występowały maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 6, które na co dzień uczestniczą w akcjach poświęconych bezpieczeństwu, równocześnie trwały pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, a pokazy pierwszej pomocy przedstawiali obecni na pikniku ratownicy medyczni.

Kreatywne Kobiety zorganizowały też konkurs plastyczny dla dzieci, pokazy krav magi, szkolenia psów i inne atrakcje. Chętni mogli m.in. odwiedzić stoiska partnerów wydarzenia, bądź też oddawania krwi i zapisania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Ogólnopolska fundacja "Marsz Zebry" pokazywała dzieciom na alejkach parku, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drogach. Po marszu najmłodsi mogli skorzystać ze "Szpitala maskotek", gdzie na własnych zabawkach uczyli się pod okiem fachowców, jak wykonać opatrunek czy zdezynfekować ranę. Prezentowali się też strażacy z OSP w Turzych Rogach. Na ich stanowisku można było zobaczyć  na przykład starą sikawkę, dziś nazywaną motopompą.

Partnerem festynu była Fundacja PZU oraz prywatni sponsorzy. Kreatywne Kobiety już dziś zapraszają na kolejne akcje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE