Reklama

Krasnodębscy i Niewęgłowscy najlepszymi rolnikami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy Łuków

Krasnodębscy i Niewęgłowscy najlepszymi rolnikami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa gospodarstwa z Gminy Łuków zostały nagrodzone w konkursie "Rolnik Lubelszczyzny 2018".

Pierwsze z gospodarstw należy do Grażyny i Jarosława Krasnodębskich z Zalesia. Zdobyło ono I miejsce w kategorii produkcja zwierzęca. Głównym kierunkiem działalności gospodarstwa, funkcjonującego od 2003 r., jest produkcja drobiu, sięgającego rocznie ok. 50 tys. sztuk.

Drugim nagrodzonym jest gospodarstwo Hanny i Leszka Niewęgłowskich z Dminina, które uplasowało się na III miejscu w kategorii produkcja roślinna. Jest to gospodarstwo nasienne, głównym kierunkiem jego działalności jest reprodukcja zbóż ozimych i jarych i sadzeniaków ziemniaka.

Gospodarstwa zgłoszone do konkursu przez Gminę Łuków, zostały poddane ocenie przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele organizatorów i zaproszonych przez nich instytucji. Oceniane były m. in. zasady zrównoważonego rozwoju w procesie produkcji rolnej, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i technologii, działania na rzecz ochrony środowiska, dbałość o estetykę gospodarstwa, dotychczasowe osiągnięcia, umiejętność pozyskiwania funduszy UE, przynależność do grup producentów i organizacji branżowych, a także działalność społeczna.

Dodatkowymi kryteriami w produkcji zwierzęcej były dobre wyniki ekonomiczne gospodarstwa oraz wzorowe warunki utrzymania zwierząt. W produkcji roślinnej dodatkowo ocenie zostały poddane przestrzeganie zasad integrowanej ochrony roślin, stosowanie technologii uprawy zgodnych z zasadami dobrej praktyki rolniczej oraz osiągane plony z jednostki powierzchni. 

Gala finałowa konkursu odbyła się 6 października w trakcie targów Best Berries. Organizatorami konkursu byli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Lubelski i Targi Lublin S.A. Patronat honorowy nad nim objął poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE