Reklama

Kradli motocykle i ciągniki także za granicą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja

Kradli motocykle i ciągniki także za granicą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście ciągników rolniczych, motocykle i specjalistyczne ładowacze teleskopowe zabezpieczyli policjanci na terenie posesji w gminie Wola Mysłowska. Część z jest kradziona. Funkcjonariusze znaleźli też numeratory do przerabiania numerów fabrycznych pojazdów.

W minionym tygodniu policjanci z Białej Podlaskiej, Łukowa i Stoczka Łukowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Służby Celnej, udali się do jednej z miejscowości gminy Wola Mysłowska. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że na posesji 60-latka znajdują się pojazdy, które mogły być skradzione na terenie Polski, jak też i poza granicami kraju.

Na terenie ustalonej posesji funkcjonariusze znaleźli kilkanaście ciągników rolniczych różnych marek, motocykle i specjalistyczne ładowarki teleskopowe. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z ciągników rolniczych marki Johne Deere skradziony był w Wielkiej Brytanii, natomiast drugi w Polsce. Z kolei ładowacz teleskopowy JCB  skradziono w Niemczech.


Policjanci na terenie posesji 60-latka znaleźli też numeratory, które mogły być wykorzystywane do przerabiania numerów fabrycznych pojazdów. Mężczyzna oraz jego 30-letni syn zostali zatrzymani. Już usłyszeli zarzuty. Od starszego z nich funkcjonariusze zajęli 20 tys. zł. na poczet grożącej mu kary. 


Wszystkie pojazdy oraz numeratory zostały zabezpieczone. Teraz prowadzący postępowanie policjanci, razem z ekspertami z laboratorium kryminalistycznego, sprawdzą numery wszystkich pojazdów, sprawdzą ich legalność i pochodzenie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KPP w Łukowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE