Reklama

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® - idealny trawnik bez wysiłku

Opublikowano: ndz, 14 kwi 2019 13:08
Autor:

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower®  - idealny trawnik bez wysiłku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower - nowoczesne, w pełni zautomatyzowane maszyny do samodzielnego koszenia trawników od ponad 20 lat podbijają serca właścicieli ogrodów na całym świecie. Dbają o trawnik przez całą dobę, także w skomplikowanych ogrodach, z licznymi przeszkodami, z wąskimi przejściami i stromymi zboczami o nachyleniu do 45% (24°). Wyposażone w szereg innowacyjnych technologii potrafią już nie tylko pielęgnować zieleń przydomowych ogrodów, ale także trawników miejskich, parków, czy terenów zielonych przy obiektach użyteczności publicznej czy stadionów z poziomu smartfona.

Idealne rozwiązanie dla zabieganych i ceniących swój czas

Koszenie trawnika jest nieuniknionym procesem, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie zieleńca. Tradycyjne kosiarki pochłaniają sporo naszego czasu i wysiłku. Roboty koszące mogą pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, bez naszego udziału, a ich instalacja w ogrodzie jest niezwykle prosta. Są przeznaczone zarówno do pielęgnacji małych, średnich, jak i dużych ogrodów (do 5000 m²). Maszyny Husqvarna pozwalają na poprawę jakości i trwałości trawników, przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładu pracy i oszczędności czasu, który można przeznaczyć dla rodziny, na rozwój swoich pasji inne ważniejsze czynności niż koszenie trawnika. Rozważając zakup kosiarki, należy dopasować maszynę do swoich potrzeb mając na uwadze wielkość swojego przydomowego ogrodu, bowiem większe powierzchnie wymagają urządzeń o innych parametrach technicznych niż te małe.

Na czym polega praca robota i co dzieje się ze skoszoną trawą?

Roboty Husqvarna systematycznie koszą niewielkie przyrosty trawy, a skoszone ścinki spadają na ziemię i rozkładają się tworząc naturalny nawóz wspomagający zdrowy wzrost trawnika. Trawa często koszona krzewi się i gęstnieje, co po kilku tygodniach daje widoczny, dodatni efekt jakościowy. Wbudowany system GPS tworzy mapę ogrodu. Inteligentne kosiarki Husqvarna Automower® wykrywają, kiedy trawa na określonym obszarze jest wyższa i koszą ją do momentu, gdy długość źdźbeł będzie taka sama, jak na pozostałej części trawnika, a wbudowana ręczna lub elektryczna regulacja poziomu koszenia pozwala na uzyskanie w efekcie końcowym murawy o wysokości od 20 do 60 mm. Kosiarki mają bardzo ostre noże, precyzyjnie tnące źdźbła trawy, co owocuje bardziej bujną i zieloną trawą niż w przypadku używania kosiarki tradycyjnej. Nawigacja wspomagana GPS i zegar pogodowy zapewniają równomierne koszenie dostosowane do wzrostu trawnika.

Kosiaki Husqvarna Automower® wyposażone są w akumulator więc nie wydzielają do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Ekonomicznie gospodarują również energią, ograniczając jej zużycie do minimum. Dzięki czujnikom zderzenia i podnoszenia, podczas pracy, gdy kosiarka dotknie obiektu, wycofa się i pojedzie w innym kierunku. Jeżeli zostanie podniesiona, zarówno koła jak i napęd ostrzy natychmiast zatrzymają się.

Kosiarki Husqvarna Automower® gwarantują perfekcyjne efekty koszenia trawy. Dzięki nieregularnemu sposobowi koszenia, trawnik jest idealnie przycięty, a koła kosiarki nie tworzą kolein, co daje rewelacyjny finalny efekt. Gdy nadejdzie pora ładowania maszyna sama znajduje stację ładującą.

Cicha praca i zarządzanie maszyną przez smartfona

Ultra cichy napęd zastosowany w kosiarce - poziom hałasu wynoszący zaledwie 58 dB, podczas, gdy głośna rozmowa generuje hałas rzędu 70 dB, a lejąca się woda 75 dB - , sprawia, że roboty Husqvarna pracują niemal bezszelestnie, nie zakłócając spokoju właścicieli ogrodów czy sąsiadów, dzięki czemu mogą pielęgnować trawniki w dzień i w nocy, także w deszczu. Trawa skoszona jest lepiej niż jakąkolwiek kosiarką tradycyjną.

Wybrane modele Husqvarna Automower® są fabrycznie wyposażone w funkcję Automower® Connect umożliwiającą zdalne sterowanie i zarządzanie maszyną za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na Ziemi. Aplikację docenią szczególnie osoby zabiegane, czy często wyjeżdżające. Wystarczy aplikacja i smartfon, aby uruchomić, zatrzymać i zaplanować pracę kosiarki. Możesz również otrzymywać aktualizacje statusu bezpośrednio na swojego smartfona oraz śledzić położenie swojej kosiarki automatycznej, jeżeli zmieni ona swoje położenie lub zostanie ukradziona. Do obsługi wymagane jest wprowadzenie indywidualnego kodu PIN. Jeśli prośba o kod zostanie zignorowana lub gdy kosiarka zostanie zatrzymana czy podniesiona - rozlegnie się alarm. Skradziona kosiarka jest bezużyteczna, ponieważ nie pasuje do innych stacji ładujących.

Szczegółowe informacje, bezpłatne konsultacje i montaż testowy kosiarek automatycznych:

Autoryzowany Diler Husqvarna

F.H-U. GRAB Grzegorz Grabowiec,
ul. Armii Krajowej 83, 21-400 Łuków
tel: 25 798 49 77, 504 247 565
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE