Reklama

Korupcja w Łukowie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Korupcja w Łukowie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 przypadków korupcji w 2016 roku i aż 53 rok później zanotowali na terenie miasta łukowscy policjanci. Skąd tak duży wzrost tego typu przestępstw w Łukowie?

Czy w Łukowie wręczane są łapówki? Temat na miejskiej sesji poruszył radny Marcin Wysokiński, którego zaniepokoiła wysoka liczba przestępstw korupcyjnych w 2017 roku. Według sprawozdania o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego za 2017 rok, które przygotowała Komenda Powiatowa Policji, na terenie miasta w ciągu ostatnich 12 miesięcy zanotowano aż 53 takie przypadki. Dla porównania rok wcześniej przestępstw korupcyjnych stwierdzono… zaledwie 5. Skąd więc nagły wzrost statystyk?

Wątpliwości radnego rozwiał Komendant Powiatowy Policji nadkom. Leszek Misiak, który poinformował że gigantyczny wręcz wzrost przestępstw korupcyjnych to pokłosie jednej sprawy rozpracowywanej przez policjantów. W zeszłym roku zauważono, że jedna ze stacji diagnostycznych znajdująca się na terenie miasta nieprawidłowo wykonywała przeglądy pojazdów i poświadczała nieprawdę w dokumentach.

- Ten rodzaj przestępstwa jest katalogowany jako przestępstwo korupcyjne, przestępstwo urzędnicze poświadczenia nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne. To była jedna sprawa obejmująca około 50 czynów. Pozostałe kilka czynów, to przestępstwa korupcyjne związane z próbą wręczenia korzyści majątkowej policjantom na służbie - powiedział komendant.

Wychodzi więc na to, że poza jednym poważnym przypadkiem, jaki miał miejsce na terenie miasta w zeszłym roku, w Łukowie raczej nie dochodzi do łapówkarstwa.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE