Reklama

KORONAWIRUS Oddział zakaźny dostanie dodatkowe pieniądze

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS Oddział zakaźny dostanie dodatkowe pieniądze  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie jest 25 miejsc na oddziele zakaźnym. W razie potrzeby może być ich więcej.

Łuków24.pl rozmawiał z Mariuszem Furlepą o tym, jak nasz SP ZOZ przygotowany jest do walki z koronawirusem. Według informacji dyrektora w szpitalu są już specjalne kombinezony ochronne. - W czwartek przywiozło je wojsko. Jest ich dużo - zapewnia Furlepa.  Dobrą wiadomością jest też to, że wojewoda przyznał naszemu szpitalowi ok.400 tys zł na walkę z wirusem. Za te środki zakupiony zostanie sprzęt do oddziału zakaźnego. - Będę to respiratory, pulsometry, kardiomonitory i pompę infuzyjną - mówi Furlepa. 
 
Dyrektor przypomina też, że w całym szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin. Ma to związek nie z koronawirusem, a po prostu z sezonem grypowy. Dyrektor apeluje do rodzin pacjentów o uszanowanie tej decyzji. 

Dziś oddział zakaźny w łukowskim szpitalu liczy 25 łóżek. - W razie potrzeby możemy go powiększyć do 33 - informuje Mariusz Furlepa. W sytuacji wyjątkowej miejsc dla pacjentów może być jeszcze więcej. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE