Reklama

KORONAWIRUS Już dwie osoby z naszego województwa zakażone

Opublikowano:
Autor:

KORONAWIRUS Już dwie osoby z naszego województwa zakażone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna w wieku od 50 do 60 lat z Niedrzwicy Dużej w powiecie lubelskim oraz kobieta w podobnym wieku z Janowa Lubelskiego to dwie pierwsze osoby z naszego województwa zakażone koronawirusem. Pierwszy z zakażonych jest w ciężkim stanie.

Już u 25 osób na terenie całego kraju zostało stwierdzone zakażenie koronawirusem. Dwie z nich to osoby z województwa lubelskiego. Wczoraj, 10 marca, potwierdzono pierwszy przypadek wirusa u mężczyzny z Niedrzwicy Dużej (pow. lubelski). Zakażony w wieku od 50 do 60 lat trafił do szpitala w Bełżycach, tuż przy granicy z powiatem opolskim. Mężczyzna jest pod respiratorem, jego stan określony jest jako ciężki.Drugi przypadek wystąpił u kobiety w podobnym wieku, mieszkanki Janowa Lubelskiego.

Kobieta z intensywnymi objawami koronawirusa trafiła do szpitala w Lublinie. Pacjenta także oddycha za pomocą respiratora. - Trafiła do Szpitala Klinicznego w Lublinie, na oddział zakaźny. W nocy badania wykazały pozytywny wynik u pacjentki - informuje Lech Sprawka, wojewoda lubelski. - Dementuję zdecydowanie, że doszło do zgonu pacjenta w Bełżycach. To nieprawda. Stan pacjentów z Bełżyc i Janowa Lubelskiego nie poprawił się radykalnie, ale jest minimalnie lepszy niż wczoraj w godzinach nocnych. Wspomagany jest u nich proces oddychania, to nie łatwa sytuacja, ale służby w obu szpitalach robią wszystko, by nie doszło do utraty życia tych pacjentów - dodał wojewoda.


Mężczyzna z Niedrzwicy Dużej mógł zarazić się wirusem od członka rodziny, który ostatnio przebywał we Włoszech. W jaki sposób koronawirus dotarł do kobiety z Janowa Lubelskiego?- Do zarażenia najprawdopodobniej doszło za pośrednictwem syna kobiety, który przyjechał do niej z wizytą z Wielkiej Brytanii. To jeden ze scenariuszy, które bierzemy pod uwagę - mówi Lech Sprawka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE