Reklama

Konsultacje w łukowskim ZUS-ie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Konsultacje w łukowskim ZUS-ie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doradcy emerytalni, czyli nowa usługa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wzbudzili spore zainteresowanie mieszkańców powiatu łukowskiego. W pierwszym tygodniu 177 osób skorzystało z konsultacji w łukowskim ZUS, wiele z nich otrzymało dodatkowo symulację wysokości przyszłej emerytury.

Doradcy to wsparcie głównie dla osób, które będą mogły skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego. Od 1 października będzie on wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. W kraju jest prawie sześciuset doradców, z tego dwóch w ZUS w Łukowie.

Przez pierwszy tydzień od uruchomienia nowej usługi skorzystało z niej ponad 59 tys. osób w całej Polsce. Najwięcej zainteresowanych konsultacjami było pierwszego dnia. Prawie co drugi klient poprosił doradcę o wyliczenie świadczenia na moment ukończenia wieku emerytalnego (26,7 tys. wyliczeń). Co czwarty chciał wiedzieć, ile może zyskać na dłuższej pracy i odłożeniu przejścia na emeryturę o rok lub dwa lata (prawie 14 tys. wyliczeń).

W ZUS w Łukowie w ciągu pierwszego tygodnia z pomocy doradców skorzystało 177 klientów. Z tego 61 osób otrzymało symulację emerytury wynikającą z pracy do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego. Natomiast 19 osób poprosiło o wyliczenie emerytury w założeniu, że popracują dłużej.

Doradcy emerytalni przyjmują klientów w godzinach otwarcia sal obsługi w ZUS. Po wejściu do sali wystarczy wybrać w biletomacie kategorię „Emerytury/renty”, a następnie „Doradca emerytalny”. Osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą przez internet zarezerwować wizytę na konkretną godzinę.

Na spotkanie należy zabrać dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Członkowie otwartych funduszy emerytalnych powinni wziąć ze sobą także ostatnią informację o składkach zgromadzonych w OFE. To pomoże precyzyjniej wyliczyć prognozę świadczenia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE