Reklama

Konna impreza w rocznicę urodzin pisarza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej / Tomasz Goławski

Konna impreza w rocznicę urodzin pisarza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą niedzielę w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej królowały konie. Placówka zorganizowała imprezę charytatywną, na której zbierano środki na kupno kolejnych pamiątek po pisarzu.

„Dzień konia” - bo tak oficjalnie nazywała się impreza – zorganizowany został już po raz trzeci. Do miejsca urodzin Henryka Sienkiewicza przybyli 5 maja właściciele i miłośnicy koni, a także mieszkańcy powiatu. Dla nich wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Główną z nich był pokaz zaklinacza koni Pawła Jachymka.

Na koniach swoje umiejętności pokazali też kawalerzyści. Jednym z nich był Artur Brzozowski – wicemistrz Polski i wielokrotny zwycięzca zawodów kawaleryjskich w Niemczech – reprezentujący 9. Pułk Ułanów Małopolskich. Równolegle trwałą zbiórka pieniędzy na kupno kolejnych pamiątek po Henryku Sienkiewiczu. Ta okazała się sukcesem, ponieważ udało się zebrać 6 tys. złotych. Środki te pomogą w zakupie kolejnych rękopisów noblisty, zestawu skauta podarowanego Sienkiewiczowi prze Andrzeja Małkowskiego, czy pamiątki z okazji pierwszych urodzin dzieci pisarza. Muzeum chce też pozyskać dedykowany Sienkiewiczowi zestaw do picia likieru, a także zegarek noblisty.

Organizatorem wydarzenia oprócz okrzejskiego muzeum, był też Piotr Skowron. Niestety nie mógł on tym razem dosiąść wierzchowców z powodu kontuzji. Jednak jak zapowiada, na pewno wróci na koniu do Woli Okrzejskiej.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE