Reklama

Koniec roku dla maturzystów. Czas na egzamin dojrzałości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 w Łukowie

 Koniec roku dla maturzystów. Czas na egzamin dojrzałości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami zakończenie roku szkolnego w łukowskich szkołach średnich. W piątek 27 kwietnia po raz ostatni do szkół poszli uczniowie ostatnich klas liceów i techników, którzy już wkrótce pisać będą egzamin maturalny.

Zakończenie roku dla maturzystów odbyło się m.in. w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Na specjalnym spotkaniu dyrektor i nauczyciele szkoły podziękowali uczniom za edukację i życzyli szczęścia na maturze. Wręczono też świadectwa i upominki dla najlepszych uczniów. W "Alejach" edukację zakończyło dziś 77 uczniów oraz 11 osób z liceum dla dorosłych. A ile osób w ogóle zakończyło dziś edukację?


Jak powiedziała naszej redakcji Marzenna Gałach, wicedyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, na dzień 31 marca 2018 roku według danych statystycznych w Systemie Informacji Oświatowej, w ostatnich klasach szkół średnich uczyło się łącznie 1200 osób. Część z nich odebrało dziś świadectwa.

- W trzyletnich Liceach Ogólnokształcących dla młodzieży w ostatnich klasach na koniec marca uczyło się 528 osób, a w Liceach Ogólnokształcących dla dorosłych 122 osoby. W czteroletnich technikach na dzień 31 marca w ostatnich klasach uczyło się 365 osób, a w Zasadniczych Szkołach Zawodowych 185 uczniów - powiedziała Marzenna Gałach.

Zdecydowana większość absolwentów szkoły przystąpi już za tydzień do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Matury potrwają do 23 maja. A ilu uczniów w ogóle b


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE