Reklama

Koncert patriotyczny na Dzień Niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Koncert patriotyczny na Dzień Niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych. Na scenie zaprezentuje się około 100 osób.

11 listopada o godzinie 17.00 prze publicznością, która przybędzie do budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wystąpi młodzież z łukowskich szkół.  

W programie Koncertu Pieśni Patriotycznych z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości wystąpią:

Chór ,,Lutnia” I LO im. T. Kościuszki oraz soliści – wykonają pieśni legionowe oraz patriotyczne m.in. : ,My pierwsza brygada”, ,,Hej, hej ułani”, ,,Piechota”, ,,Kadrówka”, ,,Przybyli ułani pod okienko”,  ,,Rota”,

Uczniowie I LO im. T. Kościuszki – słowo mówione – wiersze i fragmenty prozy Jana Pawła II,

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej ,,Łukowiacy” wykona polskie tańce narodowe : ,,Polonez” i ,,Mazur” w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy w punkcie informacyjnym Starostwa Powiatowego w Łukowie, w Wydziale Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej przy ul. Czerwonego Krzyża 4 pokój 14,  w sekretariacie I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odebrać darmowe bilety wstępu.  

Wzorem lat ubiegłych organizatorzy obchodów Dnia Niepodległości zapraszają mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej na uroczystości, które rozpoczną  się od Mszy Świętej  w Kolegiacie p.w. Przemienienia Pańskiego w Łukowie o godzinie 9.00. Po mszy, tradycyjnie, złożenie wieńców pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Natomiast o godz. 12.30 na placu przy fontannie rozpoczną się XXIV Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE