Reklama

Koncert organowy w Matce Kościoła

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Koncert organowy w Matce Kościoła - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami trzeci w tym roku koncert w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Tym razem w kościele pw. NMP Matki Kościoła wystąpią Krzysztof Wojtyniak oraz Andrzej Chorosiński.

Na godzinę 19.00 w niedzielę 17 czerwca zaplanowano kolejny koncert organowy w Łukowie. Tym razem w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła wystąpią Krzysztof Wojtyniak na puzonie oraz Andrzej Chorosiński na organach.

Krzysztof Wojtyniak, ur. w Grodzisku Mazowieckim, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Obecnie muzyk w Filharmonii Narodowej oraz pedagog. Uczestnik kursów i festiwali muzycznych, występował z wieloma orkiestrami (m.in. Orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie, Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Opery Narodowej, Orkiestraą Filharmonii w Lublinie, Olsztynie, Krakowie, Szczecinie, Capella Bydgostiensis, Capella Cracoviensis, Sinfonia Viva, Sinfonietta Cracovia, Polską Orkiestrą Radiową oraz Orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego).

Andrzej Chorosiński, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego i kompozycji w klasie prof. Tadeusza Paciorkiewicza. W 1972 roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii. Był finalistą konkursów improwizacji w Haarlem (1973) i Norymberdze (1978). Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej, Koncerthuset w Sztokholmie, Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedrze Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie, Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku oraz Town Hall w Adelajdzie. W 2014 roku uczestniczył w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Wstęp wolny.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE