Reklama

Koncert organowy już w niedzielę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Parafia NMP Matki Kościoła w Łukowie / Facebook

Koncert organowy już w niedzielę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami kolejny koncert w ramach "VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie". Tym razem w niedzielę 19 sierpnia zagra polsko-niemiecki duet: Ewa Iżykowska i Tobias Aehlig.

Muzyczne wydarzenie odbędzie się w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Przed wiernymi i miłośnikami muzyki klasycznej wystąpi Ewa Iżykowska oraz Tobias Aelhig. Wstęp na koncert – planowany na godz. 19.00 - jest bezpłatny.

***

Ewa Iżykowska - aktorka, reżyser, muzyk, absolwentka m.in. Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Accademia Chigiana w Sienie (Włochy). Studiowała też w mediolańskiej La Scali, była stypendystką rządu niemieckiego. Ewa Iżykowska jest laureatką szeregu krajowych i międzynarodowych konkursów. W Polsce zadebiutowała w 1979 r. partią Fiordiligi w operze Cosi fan tutte Mozarta w Teatrze Muzycznym w Słupsku. W przeszłości związana m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, wiedeńską Kammeroper, operą w Luzernie w Szwajcarii, Teatrem Wielkim w Warszawie, Operą Wrocławską i Operą Krakowską. Poświęca się również dydaktyce związanej z wokalistyką, wykształciła licznych odnoszących sukcesy absolwentów, laureatów konkursów i czynnych śpiewaków. Poza rodzimym językiem polskim włada 5 językami: włoskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim i francuskim.

Tobias Aehlig – studiował muzykę kościelną, organy i improwizację organową na tamtejszym berlińskim Uniwersytecie Sztuk. W przeszłości pełnił obowiązki organisty, dyrygenta chórów i orkiestr, koncertował jako solista i kameralista wspólnie z wieloma znanymi zespołami i chórami. W okresie od marca do czerwca 2010 wykonał w ramach 14 recitali wszystkie dzieła organowe Jana Sebastiana Bacha. W swoim doroboku posiada również wiele nagrań dla radia i telewizji. W 2017 roku ukazały się jego dwie solowe płyty: „Triptychon” oraz „Zeitfiguren”.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE