Reklama

Koncert Kolęd i Słodkich Serc

Opublikowano:
Autor:

Koncert Kolęd i Słodkich Serc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Paulina Grochowska, Mateusz Babiak i Maciej Miecznikowski to artyści, którzy wystąpią podczas corocznego Koncertu Kolęd i Słodkich Serc. Na scenie zaprezentują się także lokalni instrumentaliści i wokaliści.

18 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o godzinie 18.00 rozpocznie się organizowany co roku Koncert Kolęd i Słodkich Serc. Biletem wstępu tradycyjnie będą słodycze, które w ramach akcji prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” zostaną przekazane dzieciom. Tego wieczoru łukowska Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przekaże mieszkańcom „Betlejemskie Światełko Pokoju”. 

Na łukowskiej scenie wystąpi Maciej Miecznikowski - muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest multiinstrumentalistą – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu.  

Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w 2012 rozpoczął występy solowe, w których łączy znane przeboje z wpadającymi w ucho piosenkami ze swojej nowej autorskiej płyty \"Będzie z nami dobrze”. W ubiegłym roku wydał wraz z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak album „Tribute to Nat King Cole”.

Przed łukowianami wystąpi także Paulina Grochowska. Pochodzi z Łukowa, ale dziś jest aktorką musicalową występującą na deskach wielu scen teatralnych w Polsce. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie ukończyła kierunek Jazz i muzyka estradowa oraz absolwentką Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Muzycznym w Toruniu. W ubiegłym roku brała udział w koncertach upamiętniających 70. rocznice zakończenia II wojny światowej pt. \"Pasja wg św. Mateusza\" J.S. Bacha koncertując w Polsce, Niemczech i Izraelu. Występowała też na wystawie światowej \"Milan Expo 2015” reprezentując Polskę, region Pomorza. Związana z zespołem Heaven Up oraz Kanaan, z którym zdobyła I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki \"Debiuty 2013\". W tym roku wystąpiła na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobyła I miejsce. Obecnie wraz z zespołem pracuje nad własnym materiałem muzycznym.

Tego wieczoru usłyszymy także Mateusza Babiaka - muzyka, kompozytora i pedagoga. Mateusz jest absolwentem Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie mgr Piotra Lemańskiego. Na co dzień wykładowca w warszawskiej Akademii Rocka w klasie gitary. Aktywny gitarzysta komponujący własną muzykę oraz udzielający się w różnych projektach. Laureat konkursów takich jak „Gitarowa Offensywa”, wielokrotnie wyróżniony na różnych przeglądach i festiwalach m.in. w „Solo Życia”.

Tradycyjnie przed słuchaczami wystąpi także Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie oraz młodzi artyści, którzy otrzymali stypendium Burmistrza Miasta Łuków w kategorii śpiew. Kolędy zaśpiewają wokaliści Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury (Marta Skurka, Julia Stolarczyk, Anastazja Klimiuk i Łukasz Bojaczuk), wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie (Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy) oraz wokaliści ze Studia Wokalnego Fever (Klaudia Borejko i Alicja Dziurdziak).

Na koncert zapraszają: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Rada Miasta Łuków, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Karol Ciołek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. W organizację wydarzenia włączyli się: Wydział Promocji Miasta Łuków, Nadleśnictwo Łuków oraz Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE