Reklama

Reklama

Koncepcja zagospodarowania Placu Narutowicza: likwidacja parkingu przy Kościele

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 18:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wolą władz miasta oraz projektanta jest odtworzenie pierwotnego, historycznego i reprezentacyjnego charakteru placu Narutowicza. Jednym z zamierzeń jest zlikwidowanie dużego parkingu przed kościołem.

Reklama

5 sierpnia 2020 r. Miasto Łuków podpisało umowę z Tomaszem Soćko właścicielem firmy "PRACOWNIA ARCHITEKTURY - TOMASZ SOĆKO" na opracowanie uaktualnienia dokumentacji technicznej na zagospodarowanie Placu Narutowicza w Łukowie w ramach zadania inwestycyjnego pn: „Zagospodarowanie terenu Placu Narutowicza w Łukowie”.

 

Wstępna koncepcja zagospodarowania placu zaprezentowana została w dniu 3 września 2020 r. podczas spotkania burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego z radnymi i projektantem. W toku dyskusji i pojawiających się pytań od radnych postanowiono, że uwagi osób obecnych na spotkaniu zostaną uwzględnione w dalszych pracach koncepcyjnych nad nowym placem.

 

Wolą władz miasta oraz projektanta jest odtworzenie pierwotnego, historycznego i reprezentacyjnego charakteru placu Narutowicza. Obecnie trwają kolejne uzgodnienia m.in. z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego ks. Jerzym Cąkałą.

 

Termin realizacji umowy do 28 grudnia 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE