Reklama

Reklama

Komunikacja miejska w Łukowie. Burmistrz ma nowy pomysł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komunikacja miejska w Łukowie. Burmistrz ma nowy pomysł  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie udało się z Funduszami Norweskimi może uda się z Funduszem Ochrony Środowiska.

Reklama

 Jak dowiedział się Łuków24.pl w Urzędzie Miasta trwają przymiarki do pozyskania dofinansowanie na zakup trzech elektrycznych autobusów. 

 

- Odpowiedni program  ogłosił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - wyjaśnia burmistrz Piotr Płudowski. 

 

NFOŚiGW ogłosił szczegóły pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Zielony transport publiczny". Na wsparcie samorządów w zakupach bezemisyjnych pojazdów jest aż 1,3 mld zł.

 

Operatorzy, jak i organizatorzy publicznego transportu zbiorowego mogą się starać o dofinansowanie do zakupów "zielonego transportu publicznego". Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej ogłosił szczegóły programu dotacji.

 

 Celem jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu wykorzystania paliw emisyjnych w transporcie.

 


Jak mówi w rozmowie z Łuków24.pl Piotr Płudowski miasto chce przystąpić do programu. Plan jest taki, aby kupić trzy autobusy elektryczne, które miałyby obsługiwać linie, które miejscy urzędnicy opracowali już rok temu.

Gdyby zakup sie powiódł tabor byłby zaczątkiem przyszłej komunikacji. 

 

 

 

Miasto proponuje cztery trasy, jakimi mogłyby jeździć autobusy. Trzy z nich miałyby być trasami stałymi, z jednym wspólnym puntem przesiadkowym na ul. Piłsudskiego przy magistracie. Jedna z nich byłaby zaś trasą okresową, działającą w wakacje, i prowadzącą nad zalew Zimna Woda.

Na ulice miałyby wyjechać minibusy niskopodłogowe, mogące zabrać na pokład do 38 osób. Aby obsłużyć trasy zaplanowane przez magistrat, potrzeba osiem takich wozów. 

 

Póki co na terenie Łukowa są 63 przystanki. Konieczne będzie utworzenie nowych. W tej sprawie miasto będzie się kontowało zarządcami dróg. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE