Reklama

Komunikacja miejska: będą pracować nad uruchomieniem linii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Komunikacja miejska: będą pracować nad uruchomieniem linii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 osób będzie pracować w specjalnym zespole, który ma przygotować funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Łukowie. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta na początku marca pojawiło się zarządzenie burmistrza w tej sprawie.

Komunikacja miejska to jeden z najważniejszych punktów programu wyborczego burmistrza Piotra Płudowskiego. Po zapowiedziach i pomysłach pokazywanych chociażby w postaci plansz w czasie kampanii wyborczej, teraz przyszedł czas na rozpoczęcie prac nad zbiorowym transportem.

Na początku marca w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta pojawiło się zarządzenie burmistrza w sprawie powołania Zespołu ds. opracowania koncepcji miejskiej komunikacji zbiorowej w Łukowie. Prace 12-osobowej grupy będzie koordynował wiceburmistrz Paweł Krasuski, a w zespole tym oprócz zastępy P. Płudowskiego znajdą się też przedstawiciele Urzędu Miasta i jednostek podległych.

W zespole będą pracować urzędnicy: skarbnik Barbara Leszczyńska, Agnieszka Kowalczyk (Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska), Marek Wiąckiewicz (dyrektor ZDM w Łukowie), Wiesław Czajka (specjalista ds. zamówień publicznych UM), Grzegorz Dylak (Wydział Promocji) oraz Henryk Bosek (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska).

Zaproszenia do powyższej grupy otrzymali też w charakterze ekspertów: podinsp. Krzysztof Golba (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie), kom. Jarosław Modrzewski (zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie), inż. Robert Zakrzewski (ekspert w zakresie funkcjonowania komunikacji zbiorowej), a także Leszek Warsz i Andrzej Skwarek jako przedstawiciele społeczni.

Zespół pracujący nad komunikacją ma zająć się przygotowaniem tras pod przyszłe linie autobusowe, rozkładem jazdy tych linii; ma też określić, jaka infrastruktura będzie potrzebna do wybudowania bądź do modernizacji pod przyszły transport zbiorowy. Powyższe osoby mają też pracować nad określeniem, w jaki sposób będzie finansowana komunikacja. Zgodnie z wyborczymi zapowiedziami burmistrza Płudowskiego, korzystanie z miejskich autobusów ma być płatne dla mieszkańców.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE