Reklama

Komórkomania – zostań dawcą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Komórkomania – zostań dawcą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie organizuje akcję informacyjno - edukacyjną \'Komórkomania\'. Tego dnia każda osoba dorosła będzie mogła zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych.

To kolejna tego typu akcja w naszym mieście. Jej intencją jest budowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak „Komórkomania” zostanie przeprowadzona, by pomóc zmagającym się z nowotworami krwi na całym świecie.

- Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwoli podarować szansę na nowe życie osobom chorym oraz otworzy uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości – mówią organizatorzy.

4 października od godziny 10.00 do 15.00 każda pełnoletnia osoba: uczeń, rodzic, pedagog, będzie mogła wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z wnętrza policzków. W rejestracji nie przeszkadza przeziębienie czy zażywanie leków.

Do pomagania chorym zapraszają wolontariusze Szkolnego Koła PCK z Katarzyną Zarzycką – Dmitruk na czele.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE