Reklama

Kolizje, kot, osy i powalone drzewo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Kolizje, kot, osy i powalone drzewo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomoc kotu, usuwanie gniazda os i powalonego drzewa. To część interwencji, które odnotowali w ciągu ostatniego tygodnia strażacy z powiatu łukowskiego. Gdzie interweniowały charakterystyczne czerwone pojazdy?

Poniedziałkowa kolizja

W poniedziałek 16 lipca na ul. Zapowiednik w Łukowie zderzyły się samochody marki Volkswagen i Toyota. Kolizja miała miejsce około godziny 16.30, a w jej wyniku poszkodowana została 32-letnia kobieta. Jeden z samochodów najechał też na ogrodzenie posesji. Na miejscu interweniowały dwie jednostki PSP z Łukowa, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Plama oleju na rondzie

We wtorek 17 lipca strażacy z powiatu łukowskiego zanotowali pięć wyjazdów wyjazdy. Około godziny 17 na rondzie przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie jedna z jednostek PSP usuwała plamę oleju. Strażacy musieli zmyć około 30 metrów nawierzchni.

Asystowali lekarzowi weterynarii

We wtorek 17 lipca strażacy z OSP w Woli Bystrzyckiej wezwani zostali do jednego z gospodarstw w Bystrzycy. Tam pomagali Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w wykonywanych przez niego działaniach. Strażacy dostarczyli prąd z agregatu prądotwórczego. Na miejscu obecna była też policja.

Groźne osy

Tego samego dnia w Nowym Jamielniku w gminie Stoczek Łukowski strażacy usuwali gniazdo os. Zdarzenie miało miejsce około godziny 18.10, a zadysponowana została do niego jednostka OSP z Jedlanki. Ochotnicy ubrani kombinezony ochronne przy pomocy drabiny weszli na poddasze budynku gospodarczego i usunęli zagrażające mieszkańcom gniazdo owadów. Identyczną interwencję odnotowano we wtorek 17 lipca w Łukowie. Na ulicy Żelechowskiej z groźnymi osami zmagał się jeden zastęp PSP. Wezwanie miało miejsce około godziny 20.

Strażacy dwukrotnie z osami zmagali się także w sobotę 21 lipca. Pierwsza interwencja miała miejsce przed godziną 19 na ulicy Rurowej w Łukowie, gdzie trzeba było usunąć gniazdo groźnych owadów w ganku przy wejściu do domu. Pracował tu jeden zastęp zawodowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast kilkanaście minut po godz. 20 do os wezwani zostali strażacy z OSP w Podosiu. W miejscowości tej owady usuwane były z budynku gospodarczego. Gniazdo os usuwano też dzień wcześniej, w piątek 20 lipca w Leszczance.

Usunęli drzewo z drogi


W środę 15 lipca w Radoryżu Smolanym strażacy pracowali przy tarasującym drogę powiatową drzewie. Na miejsce przybyły jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Krzywdy. Ratownicy przy pomocy piły pocięli drzewo na kawałki i przywrócili przejezdność drogi. Zdarzenie miało miejsce po południu przy wjeździe do Radoryża od strony Krzywdy.

Pomagali kotu


Do nietypowej interwencji strażaków doszło w sobotę na ul. Chopina w Łukowie. Zastęp PSP poproszony został o uwolnienie kota, który znajdował się pod maską samochodu. Interwencja miała miejsce kilkanaście minut po godzinie 10.

Plama oleju na krajówce

W sobotę 21 lipca strażacy wezwani zostali do usunięcia plamy oleju, która pojawiła się na drodze krajowej nr 76 między Jedlanką a Zastawiem. Wezwanie miało miejsce po godzinie 12, a na miejscu pracowały 3 jednostki (PSP Łuków, OSP Jedlanka i OSP Dąbie), które zneutralizowały zagrażającą innym pojazdom substancję.

Zagrożenia z ogniem w tle

W sobotę 21 lipca kilka chwil po godzinie 16 doszło do pożaru obornika na pryzmie. Ogień pojawił się w Sarnowie w gminie Stanin, a do jego gaszenia wezwani zostali strażacy ochotnicy z OSP w Staninie i jednostka PSP z Łukowa.

Po godzinie 18.20 w podłukowskiej Krynce miała miejsce próba podpalenia mieszkania. Strażacy z jednostki w Łukowie, którzy pojawili się na miejscu razem z policjantami, nie zauważyli na szczęście żadnego ognia. Przy pomocy mierników zmierzyli stan powietrza i przewietrzyli mieszkanie. Dalsze postępowanie prowadzili na miejscu policjanci.

Ogień pojawił się natomiast w sobotni wieczór w Strzyżewie w gminie Łuków. W miejscowości tej płonęła trawa na nieużytkach. Do gaszenia pożaru wezwana została jedna jednostka z PSP w Łukowie oraz strażacy ochotnicy z OSP w Turzych Rogach.

Kolizje z udziałem motocyklistów

Niewiele ponad godzinę dzieliło dwie kolizje drogowe, do których doszło na ulicy Wypoczynkowej w Łukowie w sobotni wieczór 21 lipca. Po godzinie 21.15 miało miejsce pierwsze zdarzenie, w którym uczestniczył samochód osobowy i motocykl, a o godzinie 22.19 na skrzyżowaniu ulicy Wypoczynkowej i ul. Zimna Woda znów zderzyły się takie same pojazdy. W obydwu przypadkach na miejscu pracował 1 zastęp straży pożarnej z PSP, który zabezpieczył miejsce zdarzenia i zneutralizował wycieki z jednośladów. W kolizjach tych strażacy nie odnotowali osób poszkodowanych.

Nowy tydzień

Niedziela okazała się na szczęście dniem bez interwencji. Natomiast w poniedziałek 23 lipca strażacy zaczęli tydzień pracy od interwencji we Wnętrznem w gminie Stanin. Po godzinie 6 rano pomagali oni policjantom dostać się do jednego z mieszkań. Około godziny 9 interweniowali też w Fiukówce w gminie Krzywda przy zdarzeniu drogowym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE