Reklama

Kolejni potencjalni dawcy szpiku zarejestrowani

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS 2 w Łukowie

Kolejni potencjalni dawcy szpiku zarejestrowani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw były godziny zajęć dydaktycznych, później rejestracja tych, którzy zdecydowali się dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku. Organizatorzy akcji #Komórkomania w Zespole Szkół Nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie podsumowują wydarzenie.

7 kwietnia w ZS nr 2 w Łukowie odbyła się akcja - rejestracja. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i nauczycieli placówki udało się pozyskać 50 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego. Na sukces akcji złożył się szereg działań jakich podjęli się wolontariusze naszej szkoły, którzy przeprowadzili w sumie ponad 20 godzin zajęć dydaktycznych wyświetlając filmy, prezentacje oraz spoty z akcji DKMS w całym kraju – mówią organizatorzy akcji.

„#Komórkowania” nie powiodłaby się, gdyby nie zaangażowanie młodych ludzi wspieranych przez nauczycieli. I to właśnie Sylwester Broński i Katarzyna Zdunek szczególne podziękowania kierują w stronę wolontariuszy zaangażowanych w edukację i przeprowadzenie akcji na terenie szkoły: Ewie Urbanek, Dorocie Orlicz oraz Żanecie Wardzie, Izie Mościckiej, Patrycji Picule, Andżelice Sosnowskiej oraz Natalii Dzido.

Na zaproszenie do podzielenie się cennym darem odpowiedzieli nie tylko pełnoletni uczniowie ZS 2, ale także innych placówek ponadgimnazjalnych z naszego miasta.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE