Reklama

Reklama

Kolejne propozycje nowych nazw ulic

Opublikowano: wt, 1 sie 2017 14:51
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Kolejne propozycje nowych nazw ulic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o konieczności zmiany nazw trzech ulic na terenie naszego miasta. Do chwili obecnej odbyły się spotkania z mieszkańcami wszystkich ulic, a do urzędu wpłynęły kolejne propozycje.

Reklama

Lucjana Szenwalda, Leona Kruczkowskiego i Armii Ludowej to nazwy ulic, które w wyniku ustawy o zakazie propagowania komunizmu muszą być zmienione. Na początku lipca pisaliśmy o pierwszych propozycjach nowych nazw np. bp. Jana Mazura czy ks. Zdzisława Peszkowskiego. Propozycje mieszkańców przyjmowali radni oraz Biuro Rady Miasta.  

Na przestrzeni ostatnich tygodni odbyły się spotkania z mieszkańcami ulic, których zmiany będą dotyczyły. Jak powiedział nam burmistrz Dariusz Szustek:  

Na Armii Ludowej najbardziej spodobała się propozycja nazwania ulicy imieniem Mieszka I. Na ul. Kruczkowskiego ważą się losy nazwy pomiędzy Elizy Orzeszkowej, Zofii Nałkowskiej i biskupa Wacława Skomoruchy. W przypadku ulicy Lucjana Szenwalda mówimy o propozycji zmiany na ks. Jana Twardowskiego. Padały także inne propozycje, ale nie spotkały się z aprobatą mieszkańców - dodał burmistrz.  

Do Biura Rady Miasta wpłynęły dwie propozycje. Jedną z nich złożył mieszkaniec Łukowa, który sugerował nazwanie ulicy imieniem Mieszka I. Drugą złożył radny Piotr Płudowski, który zaproponował nazwanie ulicy Armii Ludowej imieniem Władysława II Jagiełły. Jak powiedział:  

Warto nazwać ulicę imieniem Władysława II Jagiełły, ponieważ włożył znaczący wpływ w rozwój naszego miasta, nadając mu prawa miejskie oparte na prawach magdeburskich.   

Propozycji jest więcej niż nazw ulic do zmiany. Kto będzie decydował o tym, która zostanie przedłożona radnym na wrześniowej sesji? Jak powiedział nam burmistrz, ta propozycja będzie proponowana radnym, która zyska największą aprobatę mieszkańców.  

To, że te trzy nazwy trzeba zmienić, to fakt. Pojawiają się jednak informacje o kolejnych nazwach, które miałyby zostać wymienione, czyli ulica Czwartaków czy Jana Hempla. Jak powiedział nam dziś włodarz miasta - do Urzędu Miasta w Łukowie nie wpłynęło jednak żadne oficjalne pismo w tej sprawie.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.