Reklama

Kolejne konsultacje w sprawie rewitalizacji

Opublikowano: wt, 20 gru 2016 10:38
Autor:

Kolejne konsultacje w sprawie rewitalizacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaproszeni na spotkanie mieszkańcy naszego miasta spotkali się z ekspertami, którzy opowiedzieli o przykładach miast, w których rewitalizacja została przeprowadzona. Tematem spotkania były także tereny, które powinny zostać odmienione w Łukowie i dlaczego.

16 grudnia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury spotkali się m.in. radni, dyrektorzy szkół czy przedszkoli z ekspertami. Tematem konferencji była rewitalizacja jako potencjał rozwoju miasta Łuków. Podczas omawiania nowego programu rewitalizacji naszego miasta poruszony został aspekt społeczny, środowiskowy oraz infrastrukturalny tego procesu. O wnioskach z konsultacji społecznych opowiedziała Kamila Węglarska, prowadząca w listopadzie spotkanie z mieszkańcami. Uczestnicy grudniowych konsultacji dowiedzieli się czym tak naprawdę jest rewitalizacja i jakie obszary zostały wskazane jako te, które rewitalizacji potrzebują.  

W przygotowanych specjalnie na ten cel materiałach możemy wyczytać, że:  

Rewitalizacja to kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez działania całościowe. Zakłada optymalne wykorzystanie specyficznych uwarunkowań danego obszaru oraz wzmacnianie jego lokalnych potencjałów. Rewitalizacja jest przede wszystkim prowadzona we współpracy z lokalną społecznością. Jednym z jej celów jest budowanie partnerstwa oraz prowadzenie otwartego dialogu z tymi podmiotami, których rewitalizacja ma dotyczyć.  

Broszura zawiera także informację o tym, jakie obszary naszego miasta zostały wskazane jako te, które rewitalizacji powinny być poddane. Na liście znalazły się ulice: Kleeberga, Górna, Leśna, Łapiguz, Nadrzeczna, Objazdowa, Ogrodnicza, Opłotki, Patoki, Porzeczkowa, Poważe, Sochacz, Strzelnicza, Trzaskoniec, Turystyczna, Wiatraki, Wypoczynkowa, Zachodnia, Zbożowa, Zimna Woda i Żelechowska. To tu dostrzegane są następujące problemy: największe bezrobocie i ubóstwo, brak inwestycji publicznych, niski standard mieszkań i brak remontów mieszkań socjalnych, nieatrakcyjne przestrzenie publiczne, brak miejsc do wypoczynku i zabawy dla dzieci. Na końcu listy znalazł się punkt dotyczący degradacji środowiska, czyli zdegradowany obszar zalewu Zimna Woda.  

Głównym celem, efektem jaki ma zostać osiągnięty dzięki rewitalizacji jest uatrakcyjnienie przestrzeni publicznej, poprawa bezpieczeństwa, stworzenie miejsca spotkań dla dzieci, młodzieży i osób starszych, a także powstanie nowych miejsc pracy w szczególności dla osób długotrwale bezrobotnych. W wyniku rewitalizacji rozwinąć ma się także lokalny handel i usługi.  

To nie koniec spotkań z mieszkańcami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE